Benim Vergimle Maaş Alıyorsun Diyenler Ceza Alacak

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev yapan doktora “benim vergilerimle maaş alıyorsun” diyen hasta yakınına 6 bin 80 lira para cezası kesildi.

SAĞLIK 19.05.2018, 17:35
Benim Vergimle Maaş Alıyorsun Diyenler Ceza Alacak

İtirazı Reddedildi

Eşini tedavi ettirmek üzere hastaneye getiren Y.K. sağlık personellerinin kendisi ile ilgilenmediğini gerekçe göstererek tartışma başlattı. Bunun ardından kendisini sakinleştirmek isteyen doktora da sen kim oluyorsun benim paramla burada çalışıyorsun diyerek çıkıştı. Kameraların kayıtta olduğu bu anları yargıya taşıyan doktor ise lehine karar almayı başardı. Bu kapsamda tehdit ve hakaretten yargılanan sanık tehdit suçundan beraat ederken hakaret suçundan hapis cezası aldı. Ardından ise bu ceza para cezasına çevrildi ve 6 bin 80 lira para cezası kesildi.

Sanık hakaret suçlamasını kabul etmezken sadece serzenişte bulunduğunu iddia etti. Mahkeme tarafından verilen bu kararı ise bir üst mahkemeye taşıdı. Üst mahkeme de itirazını reddetti.

Müşteki olan doktorun avukatı ise konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Daha önce bu tür söylemlerin hakaret kabul edilmediğini ifade eden Avukat Gonca Karakaptan Yargıtay’ın bu kararları bozduğunu ifade etti. Ancak şimdi itirazının da reddedilmiş olması yeni bir dönemin başlayacağına işaret etmektedir. Böylelikle bu kararın diğer tüm herkes için emsal teşkil edeceğini de ifade etti.

304 gün hapis cezası ile cezalandırılan sanığın cezası daha sonradan 6 bin 80 liraya çevrildi. Tehdit suçlamasından ise beraat etti.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)