Bakanlıktan 81 Şehire Koronavirüs Genelgesi

İçişleri Bakanlığı tarafından koronavirü ile mücadelede Türkiye geneli sokağa çıkma yasağı ve şehirlerarası seyahat yasaklarının sona ereceği 1 Temmuz 2021 tarihi ile başlayacak olan kademeli normalleşmenin üçüncü etabına ilişkin olan önemli genelge yayınladı.

SAĞLIK 27.06.2021, 19:43 28.06.2021, 00:01
Bakanlıktan 81 Şehire Koronavirüs Genelgesi

Bakanlıktan 81 Şehire Koronavirüs Genelgesi

Türkiye koronavirüs ile mücadelede tam normalleşmeye adım adım geçmek üzere. İçişleri Bakanlığı milyonlarca vatandaşın merak içinde beklediği detayları açıkaldı.


ALINAN KARARLAR


1 yayınlanan genelge kararlarına göre Kovid-19 tedbirleri kapsamında faaliyetlerine ara veren tüm iş yerleri ile sinemalar 1 Temmuz'dan itibaren tekrar açılacak.

2 yayınlanan genelge kararlarına göre Tüm iş yerleri 1 Temmuz'dan itibaren, ruhsatlarındaki faaliyet konusuna göre belirlenmiş açılış-kapanış saatleri arasında hizmet verebilecek.


3 yayınlanan genelge kararlarına göre Yeme-içme yerlerinin açık/kapalı alanlarında aynı anda bulunabilecek kişi sayısı 1 Temmuz'dan itibaren kısıtlanmayacak.

4 yayınlanan genelge kararlarına göre Kovid-19'la mücadele kapsamında, temizlik, maske ve mesafe kurallarına uymak kaydıyla, konaklama tesislerindeki kısıtlama ve tedbirlere 1 Temmuz itibarıyla son verilecek.


5 yayınlanan genelge kararlarına göre Nikah/düğün merasimlerinde, kapalı yerler için uygulanan Kovid-19 önlemleri dışında, katılımcı sınırlamasına gidilmeyecek, yiyecek içecek ikramı yapılabilecek.

6 yayınlanan genelge kararlarına göre Konser, festival, gençlik kampı gibi etkinliklere, belirlenen esaslara uyulması kaydıyla 1 Temmuz'dan itibaren izin verilecek.


7 yayınlanan genelge kararlarına göre Kahvehane, kıraathane gibi iş yerlerinde oyun oynatılmasına dair kısıtlamalar 1 Temmuz'dan itibaren sona erecek.

8 yayınlanan genelge kararlarına göre Park, bahçe, kamp, piknik/mesire alanı gibi yerlerde Kovid-19'la mücadele kapsamında uygulanan kısıtlamalar 1 Temmuz'dan itibaren kaldırılacak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)
Kamu Personeli Alımı