Bağımlılık Kongresinde 2016 Yılı Uyuşturucu Raporları Konuşuldu

Her sene düzenlenen bağımlılık kongresi Antalya’da yapılmaya devam ediliyor. Sonuçlar konuşuluyor ve önlem alınmaya çalışılıyor.

Bağımlılık Kongresinde 2016 Yılı Uyuşturucu Raporları Konuşuldu

2016 Yılı Sonuçlarına Göre Olumsuz
Bakıldığında, bağımlılık sayısının arttığı yönünde sonuçlar var. 2016 yılı raporlarına göre bağımlılık 247 milyon kişide vardı. Ancak güncellenen sonuçlarda artış bekleniyor. Aynı zamanda belirlenmiş olan sonuçlar, sadece kişinin bağımlılığı ile kendisine zarar vermediği yönünde. Genel anlamda bağımlı olan kişilerin çevreye de kötü etkisinin olduğunu gösteriyor. 

Dünyada 2014 yılında 247 milyon kişinin bağımlı olduğu yönünde bir sonuç var. Hem tedavi hem de kullanım gibi tam anlamıyla yaşanan sorunlar düşünüldüğünde, direkt olarak bunun ekonomik ve sosyal anlamda çok büyük bir yük oluşturulduğu sonucu çıkıyor. Bağımlılığın ülkelerde yaşattığı sorunlar düşünüldüğünde, somut olarak gerçekleşen en önemli problemlerin hastalık anlamında yük olduğudur. Genel anlamda küresel olarak bağımlılığın çok büyük problemlere yol açtığı sonucuna varılıyor.

Genç Nüfus İçin Ölüm Nedenleri Arasında
Genç yaşta ölümün olması, elbette nedenlerinin araştırılmasını sağlar. Yaşanan problem üzerinde yapılan araştırmalar, aynı zamanda genç nüfusta yaşanan kayıplar için madde bağımlılığının da çıkmasına yol açmış. Genç nüfusta yaşanan kayıplar içinde genç nüfusun ölüm nedenleri içinde direkt olarak yer alıyor.

Dünyada bağımlılıktan ölen kişiler düşünüldüğünde, sayısı net şekilde ifade edilmese de dünya kapsamında büyük bir sorun olduğu ortada.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE