Avokado Enerjinizi Arttırıyor

Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren avokado aynı zamanda enerji seviyesini de yükseltiyor.

SAĞLIK 02.01.2018, 22:09
Avokado Enerjinizi Arttırıyor

Enerji verdiği için daha dinç, zinde ve hareketli olmanızı sağlıyor. Kahvaltıda ya da salatalarda avokado tüketmek gerekiyor. 

Kış aylarında üzerimize çöken halsizlik ve uyuşukluktan kurtulmak aslında mümkün. Kış sebzelerinin çoğu enerji vererek, bağışıklık sistemini güçlendiriyor. 

Daha Enerjik Olun

Kendinizi yorgun ve halsiz hissediyorsanız balkabağı tüketmenizde fayda var. içindeki yüksek mineraller sayesinde kasların daha düzenli çalışmasını sağlıyor. Posası da yoğun olan sebze, vücuttan toksinlerin atılmasını sağlıyor. 

Enerjiyi arttıran besinlerden biri de avokado. İçeriğindeki polifenoller ve flavonoidler bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Enerji seviyesini yükseltiyor ve kasların daha iyi çalışmasını sağlıyor. Avokado oldukça yağlı ve kalorili olduğu için küçük miktarlar hâklinde hemen her gün tüketmekte fayda var. vücuttaki zararlı maddelerin atılmasını sağlayan avokado, psikolojik hasatlıklara karşı da oldukça etkili. 

Bağışıklık sistemini güçlendirmede kivi de büyük rol oynuyor. Kırmızı et ya da baklagil gibi demir kaynakları ile tüketilen kivi, daha etkili oluyor. 

Psikolojinizi Rahatlatın
Kış aylarında daha az güneş görmenin etkilerinden biri de psikolojik oluyor. Kışın daha çok görülen depresyonun azalması için balık tüketmek gerekiyor. Düzenli balık tüketimi hücreleri onararak, motivasyonu arttırıyor. Özellikle haftada 2-3 kere somon balığı tüketmek gerekiyor. 

İçeriğindeki antioksidanlar sayesinde nar hastalıklara karşı savaşıyor. Bağışıklık sistemini güçlendiren nar, kalp ve bağırsaklara da şifa dağıtıyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@