Ankara AR-GE Merkezinde Probiyotik Mama Üretildi

Tarım Kredi Yem A.Ş tarafından AR-GE tutularak, probiyotik mama üretimi için bir süre önce çalışma başlatılmıştır. Probiyotik mama üretildi.

Ankara AR-GE Merkezinde Probiyotik Mama Üretildi

Tarım Kredi Yem AŞ Müdüründen Açıklama 
Yapılan çalışmaların gelişmesi, ileriye taşınması için Ankara’da AR-GE oluşturulmuştur. Tarım Kredi Yem AŞ Genel Müdür’ü Hasan Fehmi Kinay tarafından yapılan açıklamalarda; ‘‘Ankara Üniversitesindeki teknokentten yer kiralayacak bir AR-GE merkezi oluşturduk.’’ Yer aldı.

AR-GE merkezinde probiyotik mama üretildi. Yapılan açıklamanın devamında Genel Müdür tarafından, birimde olan 2 profesör ve bir doçent bulunduğu bildirildi. Genel Müdür Hasan Fehmi Kinay; ‘‘biz buzağı mamasını probiyotik katkılarla çok rastlanan buzağı bölümlerinin önüne geçebileceğimiz gıda haline dönüştürdük.’’ Dedi. Yılda kaybedilen ortalama 500 buzağı var. Üretilmiş olan bu mama sayesinde ise 250 ile 300 buzağının kurtarılması söz konusu olacak şeklinde söylemlere de yer verildi. Bütün hazırlıkların yapıldığı ve ilgili çalışmaların gerekli izinlerin alınmasından sonra gerekenlerin yapılacak olduğu söylendi.

İthal Edilen Ürünler Türkiye’de de Üretilecek
Hayvan sağlığının korunması Tarım Kredi Yem AŞ Genel Müdürü tarafından ithal edilen ürünler ile değil yerli ürünler ile olacak şeklinde açıklamalara şahit oldu. Türkiye’de direkt olarak ithal edilen ürünlerin yerli olarak yapımları sağlanacak.

Üretilen probiyotik mama hem hayvan sağlığı hem de hayvanların üremesi konusunda son derece avantajlıdır. Türkiye’de hayvan sağlığı çalışmaları devam ediyor.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE
YORUMLAR
Lütfi can
Lütfi can - 7 ay Önce

Torpilim yok