Alzheimer Hastaları Orada Moral Bulacak

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Alzheimer hastalarının topluma kazandırılması amacıyla moral evi kuruldu. YADES Programı...

Alzheimer Hastaları Orada Moral Bulacak

Yaşlı Destek Programı kapsamında kurulan bu moral evi ile Alzheimer hastalarının moral bulması ve sosyal hayata katılımlarının artırılması hedefleniyor. Bu durum hastaların iyileşme süreçlerine de ciddi katkılar sunacaktır. Ayrıca bu moral evi sadece hastalar için değil hasta yakınları için de moral bulma yeri olacak. Zira hastaların bakımları burada profesyonel bir şekilde gerçekleştirilecek ve aynı dertten muzdarip kişiler birbirlerine moral verebilecekler. 

Alzheimer hastaları bu şekilde sosyal hayat içerisine dahil olarak yaşlanma süreçlerinde daha aktif bir rol alacaklar. Böylelikle hastalar sıkılmayacak hasta yakınları da ellerinden geleni yapabilmenin huzurunu yaşayacaklardır.Ne Ararsan Var

Kompleks halinde tasarlanan bu moral evinde her şey daha önceden düşünülmüş ve hayata geçirilmiş. Öyle ki engelsiz bir şekilde tasarlanan komplekste aynı zamanda hastalar için çeşitli aktiviteler de bulunmaktadır. bunlar arasında spor, oyun, fiziksel aktivite, müzik, el sanatları, mescit ve uyku odaları bulunmaktadır. bunların yanı sıra hastaların yürüyüş yapabilecekleri yürüme tırabzanı, hafıza oyunları, hobi bahçesi gibi daha birçok şey hastaları beklemektedir. 

Bu kompleks içerisinde kullanılan turuncu ve mavi renkler de hastalar için son derece önem arz etmektedir. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen bu projede hastaları internetten takip etme imkanı da bulunmaktadır.

YORUM EKLE