ALO182 Aranmıyor, MHRS ile Nasıl Randevu Alınır

ALO182 online randevu sayesinde kişiler, hastaneye gitmek ya da aramak zorunda kalmadan hemen randevu akabiliyordu.

SAĞLIK 08.01.2018, 21:28
ALO182 Aranmıyor, MHRS ile Nasıl Randevu Alınır

Ancak bugün 182’yi arayan pek çok kişi sistemin çalışmadığını kaydetti. İşte bu durumlarda MHRS ile de kolayca randevu nasıl alınır. Peki, nasıl mı haberimizden okuyun. 

ALO182 ile Randevu Almak

Sağlık Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren ALO182 çağrı merkezi Türkiye’nin her yerindeki kamu hastanelerinden randevu veriyor. Ev, iş, cep ve hatta ankesörlü telefonlardan da bu numarayı aramanız mümkün.

Numarayı tuşladıktan sizi operatör karşılayarak gerekli yönlendirmeleri yapacaktır. Bu şekilde bilgilerinizi iletmeniz halinde canlı operatöre bağlanarak hastane, bölüm gibi bilgileri aktararak randevunuzu alabilirsiniz. bu esnada hastanın TC kimlik numarası istenecektir. Bu yüzden mutlaka hastanın kimliğinin yanınızda olmasına özen gösterin. 182’den kişi kendisi ve yakın akrabaları için randevu alabilir.

Operatör size randevunuzun günü ve saati ile doktorunuzu bildirecektir. Dilerseniz randevu alırken doktor seçimi de yapabilirsiniz. 

Randevu gününüzden önceki gün ise tekrar sizi arayarak hatırlatma yapacak ev gidip gidemeyeceğinizi soracaklardır. Böylece randevunuzu unutmayacaksınız. 

MHRS ile Randevu Almak

182 ile randevu alamadığınız takdirde Merkezi Hastane Randevu Sistemi ile de online olarak randevunuzu alabilirsiniz. siteye giriş yaptığınız zaman hemen sağ tarafınızda kırmızı butonda “randevu al” yazdığını göreceksiniz. Buradan hastane, bölüm, doktor, tarih gibi seçimler yaparak randevunuzu kendi başınıza oluşturabilirsiniz.

Yorumlar (0)