Almanya’daki Türkler İçin Hastane

Sağlık Bakanlığı Almanya’da hastane alımı için görüşmelerin devam ettiği ifade etti. Bu sayede orada yaşayan Türkler de sağlık olanaklarından yararlanacak.

SAĞLIK 06.05.2018, 07:55
Almanya’daki Türkler İçin Hastane

Almanya’dan Hastane Alımı

Türkiye Cumhuriyeti Saplık Bakanlığı Almanya’da yaşayan Türklerin daha iyi sağlık olanaklarına sahip olması için 3 hastane alımı ile ilgili olarak temaslarının devam ettiğini belirtti. Sağlık, hayattaki en önemli konudur. Bu nedenle de Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından, tüm vatandaşların iyi bir şekilde sağlık olanaklarından yararlanması gerektiğini belirtildi. Almanya ile uzun süredir bu konu ile ilgili olarak bir takım konuşmalar ve görüşler yapılmaktadır. Bakanlıktan gelen açıklamaya göre 2 yıldır devam eden görüşmeler sonucunda 3 hastanenin alınacağı üzerinde görüşmelerin devam ettiği ifade edildi.

Sağlık Bakanlığı’ndan Açıklama

Sağlık Bakanlığı konu ile ilgili olarak AA muhabirine yaptığı açıklamada prosedürün devam ettiğini belirtti. İki yıldır devam eden görüşmelerin sonucunda büyük ilerleme gösterildiği ve görüşmelerin aynı hız ile devam ettiği belirtildi. Henüz net bir sonuç elde edilemese de 3 hastane ile ilgili gerekli çalışmaların yapılacağını cümlelerine ekledi.

3 hastane alındığı takdirde sadece Türk vatandaşlara değil Aman vatandaşlarına da hizmet sağlanacağı yetkililer tarafından açıklandı. Almanya’da alınan hastane sayesinde de Almanya’da yaşayan Türklerin sağlık imkânlarından en doğru şekilde yararlanacağı ifade edildi. Özellikle dil sorunu nedeni ile alınamayan sağlık hizmetleri sorunsalı da ortadan kalkar.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)