Ağrı’da Doktor Sosyal Medyadan Yardım İstedi

Ağrı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi bünyesinde mecburi hizmet görevini yapan Dr. Ece Gökyayla, hastanede uğradığı fiziksel ve sözlü taciz üzerine yetkililerden yardım istedi.

SAĞLIK 07.01.2018, 17:19
Ağrı’da Doktor Sosyal Medyadan Yardım İstedi

Sosyal medya üzerinden çağrıda bulunan doktor tehdit edildiğini ve küfre maruz kaldığını aktardı.

Yaşadıklarını teker teker anlatan genç doktor, hastanede nöbetinin bittiği ve ayrılmak üzere olduğu bir sırada hastanın bir tanesinin kolundan tutarak bir çocuğun yanına getirdiğini belirtti. Çocuğun tedavisi devam etmekte ve ateşi düşürülmekte idi. Bunun üzerine çocuğuma bakacaksın yoksa Ağrı’dan ayrılamazsın diyen adama karşı polis çağırdığını belirtti. 

Adam Kaçtı

Polise ihbar edilmesinin üzerine kaçan adam polis ekipleri tarafından kısa süre içerisinde yakalandı. Bu süre zarfında ise doktor emniyette güvenli bir yerde koruma altına alındı. Böylelikle olayda herhangi bir yaralanma söz konusu olmadı. Ancak kişinin mahkeme tarafından salınıvermesi üzerine tehlike devam edecek olduğu için doktor sosyal medya hesabından tüm yetkililere sesini duyurmaya çalıştı. 

Konu üzerine Sağlık Bakanlığı’nın konuya el attığı öğrenildi. 2017 Nisan ayında yapılan TUS sınavında 9. Olarak büyük bir başarıya imza atan Dr. Ece Gökyayla’nın Ağrı’da mecburi hizmet görevini devam ettirdiği öğrenildi. Sağlık Bakanlığı olayı kınarken şahsın cezalandırılması için ellerinden geleni yapacaklarını da dile getirdi. 

Olayla ilgili çeşitli illerden de kınama sesleri yükseldi. Umarız ki bu olay sağlık çalışanlarına şiddet konusunda son olur.

Yorumlar (0)