712 Sağlık Personelinin Eş Durumundan Tayin İşlemi Yapıldı

Sağlık Bakanlığı bünyesinde sözleşmeli personel olarak çalışan 712 personelin eş durumu nakil talepleri sonuçlandı.

SAĞLIK 27.02.2020, 22:00
712 Sağlık Personelinin Eş Durumundan Tayin İşlemi Yapıldı

Sonuç Sorgulama

Sağlık Bakanlığı’nda görev yapan 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 4/B kapsamındaki personeller ile 663 45/A kapsamındaki personeller eş durumundan nakil talebinde bulunmuştu. Bu taleplere ilişkin yapılan kuranın sonuçları belli oldu. Sonuçları öğrenmek isteyen personeller Sağlık Bakanlığı internet sayfasından kura sonuçlarını listeleyebilirler. Her iki statüdeki personeller için listeler ayrı ayrı hazırlandı. Dolayısıyla personeller tabi oldukları statüye göre ilgili dosyayı indirerek sonuçlarını görüntüleyebilirler. 

Üniversite Personeli De İstiyor

Sağlık Bakanlığı bünyesindeki personeller nakil sonuçlarını görüntülerken kuraya dahil olamayan üniversite personelleri ise sitem ediyor. Üniversite personellerinin kadroları sabit olduğu için eşlerinin yanına tayin isteyemiyor. Eğer eşleri de tayin isteyemeyen bir kadroda çalışıyorsa bu durumda aile birliğinin sağlanması mümkün olmuyor.

Sadece sağlık personelleri açısından değil aynı zamanda idari personeller için de aynı sorun geçerli. Bu konuda sendikaların ve çalışanların zaman zaman talepleri dile getirilse de henüz somut olarak bir adım maalesef ki atılmadı. Bu nedenle biran evvel çalışmaların yapılması ve üniversite personellerine de bu hakkın tanınması gerekiyor. Konu ile ilgili yeni bir gelişme yaşanması durumunda internet sayfamızdan takip edebilirsiniz. Umarız ki tüm çalışanlar için aile birliği biran evvel sağlanır ve toplum yapısı korunur.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)