25 Yıl İçinde Tüm Hastalıkların Tedavisi Bulunabilecek

Türk Doktorun Buluşu Sayesinde Almanya’da bulunan Ludwig Maximilian Üniversitesi’nde görev yapan Türk nöroloji doktoru Ali Ertürk, tıp bilimine kazandırdığı yeni buluşu ile tüm hastalıkların tedavisinin bulunacağını belirtti.

25 Yıl İçinde Tüm Hastalıkların Tedavisi Bulunabilecek

DISCO Şeffaflığı 
Dr. Ali Ertürk, ölü fare vücudu üzerinde denediği DISCO şeffaflığı adlı buluşu ile vücudun hücreleri arasındaki ilişkileri tespit etme imkanı elde etti. Böylelikle hastalıklara sadece tek bir pencereden bakılması sorununa bir son verilecek ve artık genel bir bakış açısı ile sorunlar çözülebilecek. Özellikle felç, kanser, şeker, bunama gibi tedavisi zorlu olan hastalıklar da artık daha kolay bir şekilde tedavi edilecek. 

Dr. Ali Ertürk yapmış olduğu buluş ile birlikte bir insan beynini tamamen şeffaflaştırdıklarını da ifade etti. Bu sayede beynin ve hücrelerin, yaralanma ya da hastalıklara nasıl tepki verdiği şeffaf bir şekilde gözlemlenebilecek. Bu sayede de beynin haritası çıkarılmış olacak. Dolayısıyla da hali hazırda çözümü olmayan hastalıkların dahi tedavi edilmesi mümkün olabilecek. Ertürk, bunun için 25 yıllık süre verirken çalışmalarının devam ettiğini de aktardı. 

Bu çalışmalar neticesinde insan anatomisinin sırları keşfedilecek ve böylelikle hücreler arası iletişim deşifre edilmiş olacak. Bu da hastalıkların sırlarının teşhis edilmesi anlamına gelmektedir. Özellikle beyin gibi son derece hassas ve önemli bir organın büyük oranda keşfedilmesi dahi pek çok hastalığın önüne geçilmesi anlamına gelecektir.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE