2018 Sağlık Bakanlığı Memur Alımları İçin Duyuru

2018/4 ve 2018/5 Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımları için uzun süredir bekleyen adaylara ilişkin bakanlıktan duyuru yayınlandı.

SAĞLIK 15.09.2018, 10:00 15.09.2018, 22:26
2018 Sağlık Bakanlığı Memur Alımları İçin Duyuru

5 Ekim Son Gün

2018 yılı sözleşmeli sağlık personeli alımları kapsamında başvuru yapan ve neticede memur olmaya hak kazanan kişiler ile ilgili Bakanlık tarafından açıklama yapıldı. Başvuru sonuçları açıklanmasına rağmen beklemeye devam eden kişilerin güvenlik soruşturmalarının devam ettiği, soruşturması tamamlanan kişilerin görevlerine başlatılacağı ifade edildi.

Güvenlik soruşturması neticelenen adaylar 17 Eylül ile 5 Ekim tarihleri arasında Bakanlıkça istenen belgeleri teslim etmeleri gerekmektedir. En geç işe başlama tarihi ise 8 Ekim olarak belirlenmiştir. Bu tarihe kadar görevine başlamayan kimselerin hakları düşecektir. Ancak belirtilen tarihe kadar güvenlik soruşturması neticelenmeyen adaylar ile hali hazırda başka bir devlet kurumunda memurluk görevi yapanların muvaffakatname alma süreçleri uzayanlar bu durumları belgeleyerek daha ileri bir tarihte de başlama yapabilirler.

Kurumlar tarafından istenen belgelerin teslimi şahsen gerçekleştirilmelidir. Ancak sağlık sorunları olanlar veyahut askerde olanlar bu durumlarını ispatlamaları durumunda başvurularını birinci derece yakınları ile de yapabileceklerdir. Gerekli belgeler teslim edildikten sonra atanma şartlarının sağlanıp sağlanmadığı kontrol edilecektir. Askerlik görevini yapanlar ise terhis olduktan sonra 30 gün içerisinde görevlerine başlayabileceklerdir. Atama şartlarını taşımadığı tespit edilen kimselere ise yazılı olarak bildirim yapılacaktır. Bu bildirim içerisinde gerekçe de açıkça belirtilecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@