2 Yaşında Sigaraya Başlayan Adam Ölüm Fermanını Yazdı

ABD’de yaşayan ve 66 yaşında vefat eden Geoffrey ölüm fermanını yazdı ve çocuklarına sigarayı kesinlikle içmemelerini tavsiye etti.

SAĞLIK 25.02.2019, 19:55
2 Yaşında Sigaraya Başlayan Adam Ölüm Fermanını Yazdı

Sigara İçiyorsanız Hemen Bırakın 
Babaannesinin 2 yaşında elinde sigara ile yakaladığı ve kendisinin de 4 yaşında sigara içtiğini hatırladığını ifade eden Geoffrey adındaki ABD vatandaşı 66 yaşında hayatını kaybetti. Evlenince sigarayı bırakan Geoffrey çocuklarına her zaman sigara içmemeleri yönünde tavsiyelerde bulundu. Ancak belirli bir süre sonra kendisi sigara içmeye yeniden başladı. 

Geoffrey hayatta iken kaleme aldığı ölüm fermanında ise kendisini ölüme götürdüğünü bildiği halde sigara içmeye devam ettiğini yazdı. Bu davranışı nedeniyle de aptallık ettiğini aktardı. Sigaradan aldığı keyfin ailesine yaşattığı acıdan çok daha küçük olduğunu belirten Geoffrey 66 yaşında akciğer kanseri nedeniyle hayatını kaybetti. Kızı Sarah Huiest ise babasının kendisinden çok başkalarını düşünmesi nedeniyle onunla gurur duyduğunu belirtti. 

Amerika’da önlenebilir hastalıkların başında sigara gelirken ülkemizde de sigaraya bağlı ölümler başı çekiyor. Para israfının yanı sıra sağlığa verdiği ciddi zararlar da sigarayı bırakmak için önemli nedenlerdir. Ülkemizde sigaranın bırakılması için çeşitli kurumlar faaliyet gösteriyor. Sağlık Bakanlığı’nın da içerisinde bulunduğu bu projelere dahil olunarak ücretsiz bir şekilde sigara bırakılabilir. Böylelikle geleceğe daha sağlıklı bir şekilde bakmak mümkün olacaktır. Sağlıklı nesiller için de sigarayı bırakmak büyük önem arz ediyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@