133 Kilo Vererek Yeni Bir Görünüme Ulaştı

35 yaşındaki Zach Moore inanılması zor bir şeyi gerçekleştirerek; 133 kilo vermeyi başardı. Kimsenin inanmadığını o gerçekleştirdi.

SAĞLIK 13.05.2018, 22:14
133 Kilo Vererek Yeni Bir Görünüme Ulaştı

Asitli İçecekleri Bıraktı

Zach Moore her gün 2 litre asitli içecekler tüketmeye başladı. Bu durum sonucunda da hızla kilo almaya başladı. Bir anda kötü beslenme nedeni ile 208 kiloya ulaştı. Kilosu her geçen gün artan adam ise yakınlarını endişelendirmeye başladı.

Hayat kalitesi hızlı bir şekilde düşen Zach Moore, çocuklarının büyüdüğünü görememekten korktu. Bunun üzerine de kilo vermeye karar verdiğini açıkladı. Çevresindeki insanlar ve ailesi ilk başta Moore’un bu konuda başarılı olabileceğine inanmadı. Ancak Moore, inanılmayanı gerçekleştirerek kısa sürede 133 kilo verdi. Kilosunun 3’te ikisinden kurtulan Moore için hayatında yepyeni bir sayfa açıldı. Asitli içeceklerden uzak durarak kilosunun azalmasına da yardım etti.

133 Kilo Verdi

208 kiloya ulaştığında artık yürümekte bile zorluk yaşamaya başlayan Moore, hem sağlıklı beslenme hem de mide küçültme ameliyatı sayesinde; hedeflediği kilonun çok daha altına inmeyi de başardı.

Obezite teşhisi konulan Moore, ilk önce mide ameliyatı oldu. Daha sonra da asitli içecekleri ve fast food beslenmeyi tamamen hayatından çıkardı. Bunun yerine sağlıklı beslenme ilkesini benimsedi. 18 ay gibi kısa bir sürede ise 133 kilo vermeyi başardı. Kilo verme konusunda herkesten destek aldığını belirten Moore, artık daha rahat bir hayata ulaştığını belirtti.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)