12 Yıl Çocuk Hasreti Çektiler

Çocuk sahibi olmak isteyen Cemile ve Mehmet Çelik çifti 12 yıl tedavi gördükten sonra sperm DNA hasarı olduğu anlaşıldı ve çocuk sahibi oldular.

12 Yıl Çocuk Hasreti Çektiler

12 Yıl Boşuna Tedavi Gördüler

Batman Sason'da ikamet eden çift 12 yıl önce evlendi ve normal yoldan çocuk sahibi olamadılar. Bunun üzerine tedaviye başladılar ve büyükşehirlerde tüp bebek dahil pek çok tedaviyi denediler. Ancak tedaviden sonuç alamadılar. Son olarak Doç. Dr. Çoksüer'e başvurdular. Yapılan taramalarda sperm DNA hasarı olduğu belirlendi. Hastaya akupunktur ve sperm detoks tedavisi uygulandı. Tedavi ile DNA hasarı en aza indirildi. Sağlıklı bir gebelik sağlanarak bir erkek evlada kavuştular. Sorunun teşhisi ile tedaviden sonuç alındı.

Sperm DNA Hasarı Çıktı

Doç. Dr. Hakan Çoksüer hastalarda sperm tahlili normal olsa da risk faktörü varsa mutlaka oksidatif stres ve sperm DNA hasarına bakılması gerektiğini söyledi. Sperm sayısı ve hareketinden sonra bu faktörlere baktıklarında sperm DNA hasarı olduğunu teşhis ettiklerini söyledi. Öncelikle bu hasarı tedavi için akupunktur ve sperm detoks tedavisi uygulandı. Daha sonra çocuk için tedaviler uygulandı ve pozitif sonuç alındı.

12 yıldır evlat hasreti çeken çift ultrasonda bebeklerinin kalp atışını duyduklarında inanamadılar. 12 yıllık tedavinin ardından Çınar adını verdikleri erkek evlatları dünyaya geldi ve evlat hasretleri sona erdi.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE