114 Yaşında Sigarayı Bırakmaya Çalışıyor

Dünyanın yaşayan en yaşlı erkeği olan 114 yaşındaki Blom sigarayı bırakmaya karar verdi.

SAĞLIK 30.05.2018, 11:53
114 Yaşında Sigarayı Bırakmaya Çalışıyor

Oldukça Sağlıklı

Blom 114 yaşında olmasına rağmen herhangi bir sağlık problemine de sahip değil. Sadece yaşlılığın vermiş olduğu hareket kısıtlılıkları ile karşı karşıya olan Blom günde 2-3 sigara içtiğini ifade ediyor. her ne kadar kendisi sigara yerine ilaç dese de sigarayı bırakmak istiyor. Sigarayı bırakma isteğinin şeytan karşısında zayıf kaldığını da ifade eden Blom daha önce alkol kullandığını ancak sonradan bıraktığını ifade etti.

Eskisi Gibi Yürüyemiyorum

Blom herhangi bir sağlık sorunu olmadığını ifade ederken sadece ayaklarında sorun olduğunu ve eskisi gibi yürüyemediğini ifade ediyor. buna rağmen Blom herhangi bir destek almadan yürüyebiliyor. Güney Afrikalı olan FredieBlom paket sigaraları içmediğini de belirtiyor. Bunun yerine kendi sardığı tütünleri tüketen Blom bunları ilaç olarak nitelendiriyor.

48 yıldır Blom’un eşi olan Janetta ise Blom’un her yemekte et yediğini ifade ediyor. Eti çok tüketmesine rağmen sebzeleri de ihmal etmediğini belirten Janetta sadece ayaklarında sorun olduğunu ifade etti. tüm işlerini kendisi yapan Blom sadece ayakkabı giyerken zorlanmakta. Bunun yanı sıra kendi başına duşunu alabildiği ve kıyafetlerini giyebildiği de Janetta tarafından ifade edildi. Blom 1904 yılının Mayıs ayında dünyaya geldi. Guinness yetkilileri ise Blom’un dünyanın en yaşlı insanı olabileceği konusunda araştırmalar yapıyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)