Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 56 şehirde 4/B memur, aşçı, şoför ve mühendis alımı

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi hükmü ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 4/B personel alımı ilan duyurusu kapsamında 203 kadroya memur, aşçı, şoför ve mühendis alımı yapacaktır.

Personel Alımı 20.12.2021, 18:53 23.12.2021, 10:18
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 56 şehirde 4/B memur, aşçı, şoför ve mühendis alımı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı resmi olarak yayınlamış olduğu güncel 4/B sözleşmeli personel alımı duyurusunda sözleşmeli personel pozisyonuna, yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın KPSS (B) grubu puan başarı sırası temel alınarak 56 şehirde 203 boş kadroya memur, aşçı, şoför ve mühendis alımı yapacaktır.

Alım yapılan şehirlerin listesi haberimizin alt kısmında belirtilmiştir.


Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı memur, aşçı, şoför ve mühendis alımı başvuru bilgileri


4/B sözleşmeli personel alımı için son başvuru tarihi 26.12.2021 olarak açıklanmıştır.

Kamu personel alımı için başvuru yapmak isteyen adayların hemen aşağıda yazılı olan resmi devlet sitesi üzerinden online yapmaları gerekiyor.

Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım Platformu üzerinde “İşleminiz başarıyla gerçekleştirilmiştir…” ibaresi görülmeyen hiçbir başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Başvuru kılavuzunu indirmek için tıklayınız.

Alım yapılan kadrolar için ödenecek maaşlar


Mühendis için en az 6.765 TL

Büro personeli için en az 4.039 TL

Destek personeli için en az 3.788 TL


Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı personel alımı başvuru şartları


01 Ocak 2021 tarihi itibariyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak.

Merkez Teşkilatında büro personeli ve mühendis unvanlı pozisyonlar ile Taşra Teşkilatında mühendis, mimar ve şehir bölge planlama unvanlı pozisyonlar için ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) puan türünden 70 puan almış olmak.

Destek personeli alımı için başvuru yapacakların ortaöğretim mezunları için KPSSP(94) puan türünden puan almış olmaları gerekiyor.

Kamu alımları için görev almak isteyenlerin sadece bir il ve öğrenim durumuna göre bir pozisyon için başvuruda bulunabilirler.


Sanayi bakanlığı başvuru belgeleri nelerdir?


Diploma veya mezuniyet belgesi.

Ortaöğretim kurumlarının aşçılık, kurum beslenmesi veya mutfak bölümlerinden mezun olan adayların diplomalarını ve 2 yıl deneyime sahip olduğunu gösterir belgesi.

Aşçı pozisyonuna başvuracak ortaöğretim kurumlarının diğer alan mezunların ise 2 yıl deneyime sahip olduğunu gösterir belgeyi ve ilgili alandaki sertifikalar.

Ortaöğretim kurumlarının Bahçecilik Alanı ve Dalları, Tarım Teknolojileri Alanı ve Dalları veya Tarım Alanı ve Dallarından mezun olan adayların diplomaları.


İletişim Bilgileri


Adres: Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı (Eskişehir Yolu 7.km) 2151. Cd. No:154/A 06530 Çankaya/Ankara

E-posta: sinav@sanayi.gov.tr

Telefon: 0 ( 3 1 2) 201 57 29

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)
Kamu Personeli Alımı