Milli savunma bakanlığı 2022 personel temin alımı

2022 milli savunma bakanlığı askeri alımları kapsamında açıklanmış olan bilgilerde Millî Savunma Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı Yönetmeliği” hükümlerine göre Genel İdari Hizmetler sınıfından 9’uncu dereceli 20 (yirmi) Müfettiş Yardımcısı alımı amacıyla giriş sınavı yapılacaktır.

Personel Alımı 08.01.2022, 13:57 09.01.2022, 00:09
Milli savunma bakanlığı 2022 personel temin alımı

Milli savunma bakanlığı 2022 personel temin alımı için iş başvurusu yapacak olan kişilerin müfettiş yardımcılığı kadrolarına alınacak personel Milli Savunma Bakanlığı merkez teşkilatında (Ankara) görev yapacaktır.


2022 milli savunma bakanlığı kamu personel alımı başvuru bilgileri


Son başvuru tarihi resmi olarak 15.01.2022 olarak açıklanmıştır.

Adaylar için ayrıca sınav giriş belgesi düzenlenmeyecek olup adaylar sınava geçerli bir kimlik belgesini (nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport) göstermek suretiyle katılabileceklerdir.

İş başvurularu aşağıda yazılı olan link üzerinden yapılacaktır.

Başvuru yapmak için tıklayınız


Milli savunma bakanlığı 2022 personel temin alımı başvuru şartları


Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) P48 puan türünden en az 70 puan almış olmak ve herhangi bir sigortalı işte çalışmıyor olmak.

01 Ocak 2022 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak ve herhangi bir adli sicil kaydının bulunmaması gerekiyor.

En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme ve iktisadi ve idari bilimler fakülteleriyle bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul olunan yurt içi ya da yurt dışındaki öğrenim kurumlarının; Hukuk, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Maliye, İktisat ve İşletme programlarının birinden mezun olmak ve kamusal haklardan mahrum olunmaması gerekiyor.

Yazılı sınav 20 Şubat 2022 tarihinde, test usulünde Millî Savunma Üniversitesi tarafından Kara Harp Okulu Yerleşkesi/Ankara’da yapılacaktır ve askerlik görevleri ile ilgili olarak ilişkilerinin bulunmaması gerekiyor.


Sözlü sınav konuları


Bilgi düzeyi (hukuk, iktisat, maliye ve muhasebe bilgisine ilişkin bilgi düzeyi)

Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü,

Temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin müfettişlik mesleğine uygunluğu,

Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı,

Genel yetenek ve genel kültürü,

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)
Kamu Personeli Alımı