2022 Millî Savunma Bakanlığı (MSB) memur alımı gerçekleştirecek

Millî savunma bakanlığı personel temin daire başkanlığı tarafından güncel 2022 askeri alımlar kapsamında resmi olarak duyurusu gerçekleştirilen bilgiler içinde MSB, Millî Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığında istihdam edilmek üzere 93 memur alımı yapacak.

Personel Alımı 03.01.2022, 08:44 04.01.2022, 00:11
2022 Millî Savunma Bakanlığı (MSB) memur alımı gerçekleştirecek

Millî Savunma Bakanlığı (MSB) memur alımı  için başvuru yapacak olan tüm bay ve bayan adayların kurum tarafından belirtilmiş olan şartları taşıması gerekiyor.


2022 MSB memur alımı  başvuru şartları


Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış ve puan almış olmak ve askerlik görevleri ile ilgili olarak ilişkilerinin bulunmaması gerekiyor.

Nitelik tablosunda (Tablo-2) bulunan her bir kadro unvanı için belirlenen niteliklere sahip olmak ve görevlerini yapmalarına engel bir sağlık sorunlarının olmaması gerekiyor.

Süresi içinde başvurmuş ve başvuru belgesi ile birlikte istenen belge ve bilgileri vermiş bulunmak ve sahtecilik, ihaleye fesat karıştırma gibi suçlar işlememiş olmaları gerekiyor.

Aşçı alımı için ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak ve devletin güvenliğine karşı suçlar işlenmemiş olması gerekiyor.

Garson alımı için Ortaöğretim Kurumlarının Yiyecek İçecek Hizmetleri alanı Bar, Servis, Hosteslik, Turizm Endüstrisi Servis Hizmetleri dallarından mezun olmak ve herhangi bir sigortalı işte çalışmıyor olmak.

Hizmetli alımı için Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak ve herhangi bir adli sicil kaydının bulunmaması gerekiyor.

Memur alımı için Adalet ön lisans programından veya Adalet Meslek Yüksekokulundan mezun olmak veya Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, önlisans programlarının birinden mezun olmak ve kamusal haklardan mahrum olunmaması gerekiyor.


Millî Savunma Bakanlığı (MSB) memur alımı başvuru bilgileri


Son başvuru tarihi resmi olarak 31.01.2022 olarak açıklanmıştır.

Başvuru işlemleri için aşağıda bulunan resmi devlet sitesi üzerinden işlem yapılması gerekiyor.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)
Kamu Personeli Alımı