Kredi Kartı İle Bağ-Kur Prim Borcu Ödeme Nasıl Yapılır?

Bankalar sayesinde kredi kartı ile Bağ-Kur prim borcu ödeme işlemleri evlerden bankamatiklerden ya da şubelerden gerçekleştirilebilir.

Mevzuatlar 06.01.2022, 10:53
Kredi Kartı İle Bağ-Kur Prim Borcu Ödeme Nasıl Yapılır?

Kredi kartı ile Bağ-Kur prim borcu ödeme işlemi günümüzde sıklıkla uygulanmaktadır.

Bağ-Kur primleri konusunda kişilere uygulanan bu avantajlı sistem sayesinde borcunu nakit olarak ödeme imkanı bulunmayan kişilerin daha fazla borçlanmaması için kredi kartı ile Bağ-Kur ödeme sistemi kullanılmaktadır.

Ancak bu sistemi uygulayabilmeniz için SGK anlaşmalı bankalardan birine gitmeniz gerekir.

Eğer kullandığınız bankanın SGK anlaşması bulunmuyorsa bankanın müşterisi olsanız bile Bağ-Kur prim ödemesi yapabilmeniz mümkün değildir.


Kredi Kartı ile Bağ-Kur Borcu Ödeme


Kredi kartı ile Bağ-Kur borcu ödemek için bankaya gitmenize de gerek yoktur. SGK anlaşmalı bankaların internet sitelerinden ya da mobil uygulamalarından ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bağ-Kur boç ödemeleri için SGK’nın anlaşmalı olduğu 13 banka bulunmaktadır Bu 13 banka aracılığıyla borcunuzu kredi kartı üzerinden ödemeniz mümkündür.

Bu anlamda yapmanız gereken tek işlem bankaların sitelerinde ya da mobil uygulamalarında ilgili borç ödeme ekranını açarak kredi kartı bilgilerinizi tam ve doğru girmenizdir.

Kredi kartınızda yeterli limitin bulunduğu durumlarda kolayca ödeme işlemini bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bağ-Kur borcunuzu bu yolla ödeyip ödemediğinizi kontrol etmek için yine dijital ortamda e-Devlet hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Karşınıza çıkacak borç sorgulama ekranından ödemenin gerçekleşip gerçekleşmediğini kolayca takip edebilirsiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)
Kamu Personeli Alımı