Kadın Memur Ne Zaman, Nasıl Emekli Olur ?

Erkek ve kadın memurlarda emekli olabilmek için belli başlı farklılıklar mevcut burada özellikle kadın memur ne zaman ve nasıl emekli olur sorusunu ele alacağız.

Mevzuatlar 04.01.2022, 20:16
Kadın Memur Ne Zaman, Nasıl Emekli Olur ?

Kadın memur ne zaman emekli olur sorusuna bakacak olursak diğer memurlara göre belli başlı farklılık oluşur, buna bağlı olarak da memurların emeklik farklılıkları da değişkenlik gösteriyor.

Kadın memurlar burada özellikle erkek memurlara oranla daha farklı şartları yerine getirmeleri durumunda emekli olabiliyorlar. Aynı zamanda kadın memurların da ne zaman ve nasıl emekli olmaları da erkek memurlara oranla farklılık gösterebiliyor.
 

Kadın Memurların Emeklilik Durumu


Kadın memurlar Sosyal Güvenlik statüleri olarak belli bir Emekli Sandığı’na tabii olduğu için burda kadın memurlarda emeklilik koşulları da erkek çalışanlara göre farklılık gösteriyor.

Burada aynı zamanda memurların emeklilik koşulları olarak hem yaş, hem hizmet süresi hem de prim günü bakımından farklılık taşıdığı gibi memurlar olarak farklılıklar olduğunu söyleyebiliriz.

Aslında burada tüm memurlar için de önemli bir şart olduğunu da söyleyebiliriz. Burada özellikle memurların işe giriş tarihi, işe giriş yaşı ve benzeri özelliklere bağlı olarak bir durum söz konusu olduğunu da söyleyebiliriz.

Burada özellikle kadın memurların da 20 yıllık hizmet süresini tamamlaması ve bu tarihe bağlı olarak işlem yapmaları için ele alınan tarihde 20 yıllık deneyimlerini tamamlamış olmaları gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)
Kamu Personeli Alımı