En Düşük ve En Yüksek Sigorta Primi Ne Kadar?

En yüksek ve en düşük sigorta primi alanında çalışan işçileri ve memurları ilgilendiren bilgiler yer alır.

Mevzuatlar 06.01.2022, 19:31
En Düşük ve En Yüksek Sigorta Primi Ne Kadar?

En yüksek ve en düşük sigorta primi alanında özellikle ön plana çıkan rakamlar vardır. Burada en düşük prim olarak karşınıza 1234 TL çıkar. En yüksek sigorta primi ise 9256 TL olarak çıkar.

Bu primler genel olarak çalışma şartlarına ve çalışma sürelerine bağlı kalınarak değişir. Bunun dışında da yapılan meslek de göz önünde tutulur.

Yani memuriyet gibi bir durum söz konusu olursa eğer burada ödenen sigorta priminde de bir artış meydana gelir.


Değişen Sigorta Primleri


Değişen sigorta primleri tamamen yapılan meslek ile alakalı olan bir durumdur. Burada sigorta ödeneği memuriyet alanında da değişkenlik gösterir.

Yani memurlar arasında da değişen bir ödenek durumu vardır. Örneğin bir müdür ile onun yanında çalışma bir memur ödeneği aynı olmaz. Burada mevcut olan genel konum da göz önünde tutulur.

Bu konum üzerinden gerekli sigorta ödeneği ortaya konur. Ayrıca sigorta ödeneği her yıl belli oranlarda da artış gösterir. Yani sabit kalma durumu söz konusu olmaz.

Burada devlet eli ile ödenen sigorta ücretleri için sgk dan da yardım alınabilir. Sigorta maliyeti genel bir belge dökümanı olarak sizlere sunulur ve detaylı şekilde incelemeniz söz konusu olur.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)
Kamu Personeli Alımı