2022 Öğretmenlerin Eş Durumu Tayini İçin En az Kaç Gün SSK Bağkur Gerekir?

Öğretmenlerin eş durumu tayini için minimum süreler çok önemlidir. Tayin için Aralık ve Temmuz aylarının 15’i işlem için uygundur. 2022 Öğretmenlerin Eş Durumu Tayini İçin En az Kaç Gün SSK Bağkur Gerekir, işte tüm detaylarıyla haberimizde...

Mevzuatlar 22.12.2021, 16:38 23.12.2021, 14:23
2022 Öğretmenlerin Eş Durumu Tayini İçin En az Kaç Gün SSK Bağkur Gerekir?

2022 Öğretmenlerin Eş Durumu Tayini İçin En az Kaç Gün SSK Bağkur Gerekir, detaylarına bakalım. Öğretmenlerin eş durumu tayini için 360 günlük sigortalılık şartı söz konusu olmaktadır.

Buna göre 360 güne göre hesap yapabilirsiniz.  Son iki yıl içindeki başvurular için sigortalılık süresinin en az 360 gün olması gerekir.

Eş durumundan yer değişikliği memur statüsünde olan eşler için de mümkündür. Bunun için de gereken koşulları açıklayacağız.

Memurlarda eş durumunda yer değişikliği söz konusudur. Bu da farklı illerde çalışma nedeniyledir.

Evlilik birliğinin sarsılmaması için eş durumundan yer değişikliği işlemlerinin gerçekleştirilmesi mümkün hale gelmektedir.

Bu yüzden eş durumundan tayin istenmesi halinde çok sayıda özel şartın dikkate alınması gerekecektir. Bunlar mesleğe göre değişmektedir.


Eş Durumundan Atamalar


Memur olan eşler için 5 yıllık zorunlu hizmet şartlarının yerine getirilmesi şartı söz konusudur.

Örneğin polis memurunun öğretmen olan eşin yanına tayin istemesi için 1 yıllık hizmet şartını doldurmuş olması gerekir. Ancak bu şart her memuriyet için gündeme gelmeyebilir.

Eş durumundan atama konuları genelde öğretmenler ve düz memurlar söz konusu olduğunda dikkat çekmektedir.

Bu durumda da bir tarafın zorunlu hizmet süresi dikkate alınarak, uygun olan eşin yanına tayin istenmesi söz konusu olmaktadır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)
Kamu Personeli Alımı