Zabıta Adaylarını Sevindiren Gelişmeler

Yeni dönemde Zabıta adaylarının alımı için düşük puanlı adayların da değerlendirebileceği haberi gündeme gelmişti. Sevindiren haber için iki belediye ilan verdi. Buna göre hem düşük puan alanlar hem de kadın adaylar başvuru yapabilecek.

MEMURLAR 07.05.2018, 07:24
Zabıta Adaylarını Sevindiren Gelişmeler

İki İlan Yayınlandı

Oluközü ve Çayıralan Belediye başkanlıklarından yapılan ilan açıklamalarında Mayıs ayı içinde birçok ilanın yayınlanacağı ifade edildi. Mayıs ve Haziran ayı için yayınlanacak olan ilanlar, en az lise mezunu olan adayların başvuru yapabileceği biçimde hesaplanacak. KPSS Şartının da mahalli idarelere bırakıldığı alımlarda lise mezunları arasından seçilen personeller alınacak.

Alımlar Ne Zaman Olacak?

Alımların mayıs ve haziran ayları içinde yapılacağı ifade edilirken KPSS puan şartının ise 50 puandan başlayacağı tahmin ediliyor. Önceliğin lise ve önlisans adaylarına verileceği personel alımları için belki de bazı belediyeler KPSS şartı aramayacak. Sadece mülakat sonucuna göre belirlenecek olması belenen zabıta alımları, belediyeler bünyesinde çalışacak olan birçok kişi bu haber karşısında olumlu olarak değerlendirdiği birçok sonuçla karşılaştı.

Zabıta adaylarının birçoğu seçimlerden önce kadroların açıklanmasını bekliyor. Adaylara göre seçim öncesi alım yapılması birçok kişi için umut olacak. Ancak yeni bir açıklama gelmedi. Zabıta alım şartları ise genel olarak şu şekilde;

  • Kadınlarda en az 167, erkeklerde 175 olmak,
  • Boy ve kilosu orantılı olmak,
  • En az lise mezunu olmak ve 35 yaşını aşmamak genel şartlar arasında bulunuyor.
Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)