YKS Ve LGS'de Hangi Konulardan Soru Çıkacağı Bildirildi

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamalarda, LGS ve YKS merkezi sınavlarının genelinde her hangi bir değişiklik olmayacak ve öğrencilerimiz tüm müfredattan sorumlu olacaktır denildi.

MEMURLAR 02.12.2020, 14:40
YKS Ve LGS'de Hangi Konulardan Soru Çıkacağı Bildirildi

YKS Ve LGS'de Hangi Konulardan Soru Çıkacağı Bildirildi

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamalarda, LGS ve YKS merkezi sınavlarının genelinde her hangi bir değişiklik olmayacak ve öğrencilerimiz tüm müfredattan sorumlu olacaktır denildi.

2021 YKS ve LGS sınavları için bir açıklama yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılmış olan açıklamalarda müfredat hakkında alınan karar açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılmış olan açıklamalarda LGS ve YKS gibi merkezi sınavların genelinde her hangi bir değişiklik söz konusu olmadığı ve bütün öğrencilerimizin tüm müfredattan sorumlu olacağı söylendi.

2021 YKS VE LGS NE ZAMAN?

2021 LGS sınavı 6 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirilecek. YKS 'nin ise tarihi henüz netleşmedi. Sınavın Haziran ayında yapılması planlanıyor.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, şu bilgiler açıklandı:

Merkezi sınavların genelinde her hangi bir değişikliğin söz konusu olmadığı ve öğrencilerimizin tüm müfredattan sorumlu olacağı bildirildi.

Süreçle ilgili olarak önümüzdeki aylarda önemli bir değişikliğin olması durumunda konu tekrar düşünülecektir.

Öğrencilerimize sınava hazırlık döneminde destek kaynaklar sunulacaktır ve bu alanlardaki bütün ihtiyaçlarını karşılamaya devam edilecektir.

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, kaynak olarak desteklerini artıracaktır. Daha önce de olduğu gibi her ay örnek soru kitapçıkları yayınlanmaya devam edecektir.

Ayrıca bu yıl her ay 8. sınıf öğrencileri için çalışma fasikülleri yayınlanacaktır.

Öğrencilerin örnek soruları ve sağlanmış olan kaynak desteklerini çok yakından takip etmeleri özellikle önerilmektedir."

6 HAZİRAN 2021'DE YAPILACAK

Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıkladığı takvime göre Liseye Geçiş Sınavı (LGS), 6 Haziran 2021 Pazar günü yapılacak.

Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı, LGS kapsamında 2021'de yapılacak merkezi sınava katılacak öğrenciler için ilk örnek soru kitapçığını yayınladı.

LGS kapsamında öğrenci alacak ortaöğretim kurumları merkezi sınavına yönelik 2019-2020 öğretim yılında Türkçe, matematik, fen bilimleri, T.C. İnkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil (İngilizce) dersleriyle ilgili toplam 450 örnek soru yayınlanmıştı.

2020-2021 eğitim ve öğretim yılı aralık ayı örnek sorularında, Türkçe, matematik ve fen bilimleri derslerinden 10'ar, T.C. İnkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil (İngilizce) derslerinden 5'er soru yayınlandı.

Örnek soruların yayınlanmasına, 6 Haziran 2021'de gerçekleştirilecek Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav'a yönelik öğrencilere destek sağlamak amacıyla her ay devam edilecek.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)