Yeni Emekliler de İkramiye Alabilecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Adana Ceyhan’da katıldığı etkinlikler kapsamında yaptığı konuşmasında 100 bin yeni emeklinin de ikramiye alacağını ifade etti.

MEMURLAR 03.06.2018, 11:31
Yeni Emekliler de İkramiye Alabilecek

Kimse Kapsam Dışında Kalmayacak

Bakan Sarıeroğlu emeklilik dilekçesi SGK’ya ulaşmış olan 100 bin yeni emeklinin de bayram ikramiyesinden istifade edebilmeleri için çalışmaların hızlandırıldığını ve bu kişilerin de listeye eklendiğini ifade etti. Bakan Sarıeroğlu, emeklilere iki bayram öncesinde de verilecek olan bin liralık ikramiyenin kendisini çok mutlu ettiğini de dile getirdi.

Bu çalışmanın 4-5 ay gibi uzun bir süredir çantalarında olduğunu da dile getiren Bakan Sarıeroğlu taşeron düzenlemesi nedeniyle bugüne kısmet olduğunu dile getirdi. Bu düzenlemeden ise toplamda 12,3 milyon vatandaşımızın yararlanacağını da ifade etti. Böylelikle hemen hemen tüm evlere emekli ikramiyesi girmiş olacak. Bu da tüm Türkiye’nin çifte bayram yapması anlamına gelmektedir.

İkramiyelerin Yatırılma Tarihi

Bakan Sarıeroğlu daha önce ifade etmesine rağmen ikramiyelerin ne zaman yatırılacağını yine dile getirdi. Bu kapsamda bayram ikramiyeleri 11-12-13 Haziran tarihlerinde yatırılacak. Böylelikle en geç arefe gününün bir gün öncesinde ikramiyeler hesaba yatırılmış olacak.

Emeklilere verilecek olan bayram ikramiyesi her yıl düzenli olarak yatırılacak. Üstelik yeniden değerleme oranına göre bu ikramiyelerin zamlı bir şekilde yatırılması da söz konusu olacak. Böylelikle emekli ikramiyelerinin enflasyon karşısında erimelerine de müsaade edilmeyecek.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)