Yazı İşleri Müdürleri Mazeret Tayini Yapılmasını Bekliyor

2018 yılında atanan yazı işleri müdürleri mesleğe başlamalarının üzerinden bir yıl geçtiği için mazeret tayini yapılmasını bekliyor.

MEMURLAR 06.11.2019, 08:35
Yazı İşleri Müdürleri Mazeret Tayini Yapılmasını Bekliyor

Mazeret Tayini Bekleniyor
Adalet Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği yönetmeliği hükümlerine göre görevde yükselme sınavı yapılmıştır. 7 Ekim 2017 tarihinde yapılan sınav ile 710 kişi yazı işleri müdürü olarak yükselmişti. Bu kişiler 2018 yılı Ekim ayında yeni görevlerine başlamıştır. Atamalarla ülkenin çeşitli yerlerinde görev yapan yazı işleri müdürleri mazeret tayini yapılmasını bekliyor.

1 yılı aşkın süredir görev yapan 710 yazı işleri müdüründen 195 kişi mazeret tayini istemişti. Ancak gerekli şartlar sağlanmadığı için talepler değerlendirmeye alınmadı. Taleplerin yeniden değerlendirilmesi Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından yapıldı. Bu değerlendirme ile 195 kişiden 48'inin talebi kabul edildi ve mazeret tayini yapıldı. Diğer yazı işleri müdürleri hakkında ise karar verilmedi.

Edinilen bilgilere göre İstanbul' da çalışan yazı işleri müdürleri ile tek müdürlü ilçe adliyelerinde çalışanlar hakkında karar verilmemiştir. Adalet bakanlığı tüm yazı işleri müdürlerine eşit hak sağlamalı ve herkesin mazeret tayinlerini değerlendirmelidir.

Es durumu, can güvenliği ya da sağlık gibi insan hayatını yakından ilgilendiren mazeretler beklenmeden değerlendirmelidir. Bu sebeple yazı işleri müdürleri için mazeret tayini yapılmalıdır. Tüm müdürlere eşit haklar sağlanmalıdır. Bir kısmı yayınevi gidebilirken bir kısmının gidemiyor olması hak ihlalidir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)