Yargıtay Başkanlığına En Az Ortaöğrenim Mezunu Personel Alınacak

Devlet Personel Başkanlığı tarafından bugün yapılan ilanla Yargıtay Başkanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere 38 adet memur alımı için start verildi.

Yargıtay Başkanlığına En Az Ortaöğrenim Mezunu Personel Alınacak

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayınlanan ilanda alınacak 38 adet personelin 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 ncü maddesinin B fıkrası uyarınca sözleşmeli olarak çalıştırılacaklardır.
Yapılacak olan yerleştirme işlemlerinde 2018 Kamu Personeli Seçme sınavı sonuçları esas alınacaktır.

Başvurmak isteyen adaylar için başvurular 19 Kasım 2018 tarihinde başlayacak olup 23 Kasım 2018 tarihi mesai satı bitiminde son bulacaktır. Başvurular e devlet üzerinden elektronik ortamda yapılacak şahsen ve posta ile yapılan başvurular dikkate alınmayacak.

Ortaöğretim mezunları arasından 33 adet sözleşmeli destek personeli yani hizmetli alımı, 3 adet sözleşmeli teknisyen sıhhi tesisatçı, 1 adet sözleşmeli İnşaat Mühendisi, bir adet sözleşmeli mütercim tercüman alımı yapılacaktır.

En çok alım yapılacak alan olan sözleşmeli hizmetli pozisyonu için 23 Kasım 2018 tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olma şartı bulunmakta olup, Kamu Personeli Seçme sınavı sonuçlarına göre başvuranlar içerisinden en yüksek puan alandan başlayarak ilan edilen pozisyon sayılarının 10 katı aday mülakata çağırılacaktır.

Ayrıntılı incelemek için tıklayınız.

Kamu Personel Alımı

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2018, 16:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramazan bozboğa
Ramazan bozboğa - 8 ay Önce

Sadece meslekci olarakmi aliniyor