Yalova Üniversitesi Rektörü Göreve İade Kriterini Açıkladı

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci ihraç edilen personellerin göreve iade edilmesinde yargının değil kendi kararının önemli olduğunu söyledi.

MEMURLAR 17.05.2018, 07:46
Yalova Üniversitesi Rektörü Göreve İade Kriterini Açıkladı

Suçsuz Olduğuna İnanma Yeter

Yalova Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Suat Cebeci yaptığı açıklamalar ile dikkatleri üzerine topladı. Cebeci hali hazırda 70-80 kişinin üniversiteden FETÖ gerekçesiyle atıldığını ifade etti. bu sebeple kimsenin Yalova Üniversitesi’ne FETÖ karargahı demeye hakkının bulunmadığını ifade etti.

Bu süreçte 4 kişinin de göreve iade edildiğini ifade eden Cebeci bu kişilerin masum olduğuna inandığı için göreve döndürdüğünü ifade etti. Yargılama sonucunda beraat edeni göreve iade etmediğini ancak yargılaması devam edeni görevine iade ettiğini bizzat kendisi itiraf etti. bu kapsamda göreve iade için önemli olanın yargı kararı olmadığını kendisinin masumiyetine inanması gerektiğini dile getirdi.

Hali hazırda kamu görevinden ihraç edilmiş ancak beraat ve takipsizlik alan kimseler ise görevlerine iade edilmek için Komisyon’dan çıkacak kararları beklemektedir. Buna karşılık rektöre masum olduğunu anlatabilenlerin de görevlerine dönebildikleri ortaya çıkmış oldu. Bu sebeple masum olanların daha fazla beklememeleri adına biran evvel düzenleme çıkarılması icap etmektedir. Aksi takdirde masumların daha fazla vakit kaybetmelerine neden olunacaktır. Bu da akademik çalışmaların ötelenmesine neden olacaktır. Bu da doğal olarak ülkemizin akademik kalitesini ciddi manada olumsuz etkileyecektir. Bu sebeple düzenleme beklentisi tüm memurlar tarafından beklenmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)