Yakınlarında Bylock Olduğu İçin İhraç Edilenler Görevine İade Ediliyor

OHAL Komisyonu yaptığı incelemeler neticesinde yakınına verdiği hatta Bylock programı çıkan kimseleri başkaca kriter bulunmaması halinde görevine iade ediyor.

MEMURLAR 26.02.2019, 15:37
Yakınlarında Bylock Olduğu İçin İhraç Edilenler Görevine İade Ediliyor

Sayı Hayli Çok

FETÖ’nün suyu bulandırmak için yaptığı girişimlerin ardı arkası kesilmiyor. Mor Beyin tuzağı çözüldü derken şimdi de başkasına verilen hatlardan ortalık karıştırılmaya çalışılıyor. Memur olan kimseler tarafından alınan ve yakınların kullanılması için verilen hatlar üzerinde Bylock çıkması nedeniyle memur olan hat sahipleri görevinden ihraç edilmişti. Ancak yapılan incelemeler neticesinde hattın memur tarafından kullanılmadığı yakınının kullandığı tespit edildiği için göreve iade kararı verildi. Bu şekilde olan kimselerin sayısının hayli fazla olduğu düşünülüyor. 

OHAL Komisyonu son açıklamalarına göre dosyaların yarıya yakınını bitirdi. Henüz yeni yıl içerisinde herhangi bir sayı açıklaması gelmedi. Ancak dosyalar incelenmeye devam ediyor. OHAL Komisyonu tarafından belirlenen kriterler çerçevesinde kararlar veriliyor. Verilen kararların çoğu ret yönünde olurken 4 bin kişinin de göreve iadesine karar verildi. 2019 yılında çalışacak olan OHAL Komisyonu eğer tüm dosyaları bitiremez ise 2020 yılında da çalışması için görev süresi uzatılabilecek. OHAL Komisyonu tarafından ret verilen kimseler de idare mahkemelerine başvurmaya başladı ve hatta ilk kararlar da çıktı. Bu kararların pek çoğunun da ret yönünde olduğu bilgisi verildi. Yargılama silsilesi AİHM’e kadar devam edecek uzun bir yola sahip.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@