Validen Memurlara Kahvaltı Uyarısı

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, memurların sabah mesai saati başladıktan sonra kahvaltı yapmalarını yasakladı.

MEMURLAR 17.10.2018, 21:54
Validen Memurlara Kahvaltı Uyarısı

Öğle Arası Sigara İçin 
Antalya Valisi Karaloğlu, resmi kurumlarda sabah mesai başladıktan sonra memurların kahvaltı arası vermelerini doğru bulmadığını ifade etti. Ayrıca bina dışında kupa bardaklarla sigara içmeye çıkan memurları da görmek istemediklerini belirten Karaloğlu bunu çirkin karşıladıklarını belirtti. 

Başkanlık Sistemine Geçtik 
Antalya Valisi Münir Karaloğlu bundan sonra başkanlık sistemine geçildiğini ve işlemlerin hızlı bir şekilde yürütülmesi gerektiğini belirtti. Bunun için bugün git yarın gel cümlesinin kurulmaması gerektiğini belirten Karaloğlu, herkesin her işten anlaması gerektiğini belirtti. 

Kamu kurumlarının bütçelerine de değinen Vali Karaloğlu, yerel idarelerin bütçe konusunda kötü olduklarını da ifade etti. Henüz daha ihalesi dahi yapılmamış projelerin çok sayıda olması ve bütçenin büyük bir kısmının kullanılmış olması da durumun vahametini ortaya koymaktadır. 

Vali Karaloğlu hayata geçirdikleri açık kapı projesi hakkında da bilgiler verdi. Bu proje kapsamında vatandaşlardan gelen tavsiyeler değerlendirmeye alınacak ve ardından da bu talepler hayata geçirilecek. Bu sayede vatandaş memnuniyeti de had safhada gerçekleştirilmiş olacak. İşte bunu sağlamanın yollarından birisi olarak da mesai saatleri içerisinde kahvaltı ve sigaranın yasaklanması olarak belirlendi. Vali Karaloğlu başkanlığında yapılan toplantıda üniversite, emniyet ve mahalli idareler gibi pek çok kurumun yöneticileri de toplantıda hazır bulundu.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)