Üniversite Personelleri İçin Görevde Yükselme Sınavı Yapılacak

Yükseköğretim Kurulu tarafından yapılan duyuru ile 60 Üniversiteden sınava katılacak personel için Anadolu Üniversitesi aracılığıyla görevde yükselme sınavı yapılacak.

MEMURLAR 20.02.2019, 23:45
Üniversite Personelleri İçin Görevde Yükselme Sınavı Yapılacak

Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Giresun, İstanbul, İzmir, Kars, Konya ve Sinop illeri bünyesinde bulunan 60 üniversitenin personeli için görevde yükselme sınavı yapılacak.

Üniversiteler görevde yükselme sınavına girmek isteyen personel 22 Şubat 2019 ile 27 Şubat 2019 tarihleri arasında başvurularını Anadolu Üniversitesi sınav başvuru internet sitesi üzerinden yapacaklar ve 100 TL sınav ücreti ödeyeceklerdir.

18 Mart 2019 ile 22 Mart 2019 tarihleri arasında sınava girecek olan personellere yer ve zaman bilgileri, sorumlu oldukları sınav konularını içeren sınav giriş belgeleri Anadolu üniversitesi aday işlemleri sistemi üzerinden iletişime açılacak.

Görevde yükselme sınavı 80 adet, Unvan değişikliği sınavı 50 soru içerecektir. Sınav soruları çoktan seçmeli ve 5 cevap şıklı olacak şekilde Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü tarafından hazırlanacaktır.

Görevde yükselme sınavı, 23 Mart 2019 Cumartesi günü saat 14.00’da, ADAY’ların bağlı bulundukları kurum/kuruluşlarına göre belirlenmiş olan 14 (ondört) sınav merkezinde tek oturum halinde gerçekleştirilecektir.

ADAY’lar arasından Anadolu Üniversitesinin Eskişehir dışında görev yapan personelinin sınav merkezleri, Anadolu Üniversitesi tarafından belirlenecektir. ADAY’lar farklı bir sınav merkezi tercih edemeyeceklerdir.

Görevde yükselme sınav ilanını incelemek için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)