Üniversite Personeli Görevde Yükselme Sınav Tarihi Belli Oldu

Yükseköğretim Kurulu tarafından yapılan 2018 yılı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Merkezi Yazılı Sınavı 8 Eylül Cumartesi günü yapılacak.

MEMURLAR 07.07.2018, 11:13
Üniversite Personeli Görevde Yükselme Sınav Tarihi Belli Oldu

Sınav Şartları

YÖK tarafından yapılan yazılı açıklama ile Yükseköğretim Üst Kuruluşları ile Yükseköğretim Kurumları personelinin gireceği görevde yükselme sınavının ayrıntıları belli oldu. Sınava girmek isteyen adaylar 24-31 Temmuz 2018 tarihleri arasında başvurularını yapacak. Başvurular Anadolu Üniversitesi sistemi üzerinden elektronik olarak yapılacak.

Sınav giriş ücreti 85 TL olarak ilan edildi. Adaylar ödemeyi sınav hizmetleri web sayfası üzerinden kredi ya da banka kartları aracılığıyla tapabilecek. Ödemeler elektronik olarak alınacak olup atm, banka gibi yollardan ödeme kabul edilmeyecektir. Ödemenin yapılmasıyla birlikte başvuru tamamlanacaktır.

Sınava girecek olan adayların kimlik bilgileri, sınav yeri ve zamanı, sınav sorumlulukları sınav giriş belgesinde belirtilecektir. Görevde yükselme sınavı YÖK tarafından Anadolu Üniversitesi rektörlüğüne yaptırılacaktır. Sınav giriş belgeleri 3-7 Eylül’de adayların erişimi için açık olacak.

Sınav 11 Merkezde Yapılacak

Sınav soruları Anadolu Üniversitesi tarafından hazırlanacak. Sınavda çoktan seçmeli, 5 şıklı ve 2 gruplu kitapçık olacak. Sınav 8 Eylül 2018 Cumartesi günü saat 14.00’da tek oturum olarak yapılacak. Adana, Ağrı, Ankara, Edirne, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Konya, Mardin, Sinop ve Şanlıurfa il merkezli olmak üzere ülke genelinde 11 noktada sınav yapılacak. Görevde yükselme sınavında 80, unvan değişikliğinde 50 soru olacak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)