Ulaştırma Bakanı Görevden Alındı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından görevden alındı.

MEMURLAR 28.03.2020, 20:30
Ulaştırma Bakanı Görevden Alındı

Kanal İstanbul İhalesi Sonrası Görevden Alındı

Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan görevden alındı. Turhan’ın neden görevden alındığı konusunda soru işaretleri devam ederken akıllara kanal İstanbul ihalesi geldi. Zira Koronavirüs nedeniyle kapsamlı tedbirlerin alındığı ve tüm toplantıların ertelendiği bu dönemde kanal İstanbul ihalesi gerçekleştirilmişti. İhalede 2 köprünün taşınması konusu ana gündem maddesiydi. Eldiven ve maskeler ile yapılan ihale kamuoyunda da tartışmalara neden olmuştu.

Yeni Bakan Kim Oldu?

Cahit Turhan’ın görevden alınmasının ardından yerine Bakan Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Adil Karaismailoğlu atandı. Karaismailoğlu, Ekrem İmamoğlu’nun ikinci kez başkan seçilmesinin ardından görevinden istifa etmiş ve sonrasında bakan yardımcısı olarak ataması gerçekleştirilmişti. 

Bakan Turhan’ın görevden alınmasına neden olan ihalenin sonuçları ise henüz açıklanmadı. Masrafının 566 bin lira olması beklenen ihale için henüz bir kazanan açıklanmadı.  Ancak koronavirüsün yayıldığı bu dönemde ihalenin ısrarla devam ettiriliyor olması da tepkilerin gelmesine neden oldu. Bakanlık görevinin Karaismailoğlu’nda kalıp kalmayacağı konusu merak ediliyor. Bu konuda siyasilerden henüz bir açıklama gelmedi. Ancak Bakan Turhan’ın veda ederken yüzünün asık olduğunu ifade etmek gerekir. Bu konuda yaşanan yeni gelişmeler ve siyasilerin son dakika açıklamalarını sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)