TYÇ Kapsamında 80 Bin İşçi Alınacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı toplum yararına çalışma kapsamında 80 bin kişi alınacak.

MEMURLAR 07.09.2018, 21:22
TYÇ Kapsamında 80 Bin İşçi Alınacak

"Güvenli Okul, Güvenli Gelecek"

100 günlük icraat programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan icraatlardan biri de "Güvenli Okul, Güvenli Gelecek" projesiydi. Bu projenin hayata geçirilmesi ise Milli Eğitim Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı tarafından ortaklaşa yapılacak. Bakanlıklar arasında imzalanan protokol ile işbölümü yapılacak ve Toplum Yararına Program kapsamında 80 bin kişi istihdam edilecek.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklama ile İŞKUR yoluyla alım yapılacağı duyuruldu. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda temizlik, bakım ve onarım için Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 60 bin kişilik ödenek sağlanacak.

Yine TYP kapsamında 20 bin güvenli eğitim koordinasyon görevlisi alınacak. Bu kişiler okul yönetimleri ve okul aile birlikleri aracılığıyla gelişmelerden haberdar olacak ve tedbir alacak. Toplamda TYP kapsamında 80 bin kişi alınacak. Bu kişilere asgari ücret ödenecek. Okulların açılmasıyla birlikte program uygulanmaya başlayacak.

Eğitimde Güvenlik Adımı

REKLAM

ads by AdMatic

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, çocukların ve gençlerin daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim alması için çalışmaların yapıldığını aktardı. Hem kaliteli eğitim sağlamak hem de ailelerin gözü arkada kalmasın diye Milli Eğitim ve İçişleri Bakanlıkları ile birlikte çalıştıklarını söyledi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Meryem yardım 2 yıl önce
Daha önce okulda ahçı yardımcısı ve katlarda temizlik görevlisi olarak çalıştım
Reşide örge 2 yıl önce
Bilgisayar sertifikam var hasta girişimcilik tıbbi sekreterlik belgem var ise ihtiyacım var