TUS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

2017 Sonbahar Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS)  yerleştirme sonuçları açıklandı. Adaylar sınav sonucu ÖSYM adresinden öğrenebilirler.

MEMURLAR 16.01.2018, 21:41 16.01.2018, 23:26
TUS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Tıpta Uzmanlık Sınavı yerleştirme sonuçları açıklandı. ÖSYM’nin internet sitesinde yer alan duyuruda adayların kendi sayfalarından sonuçlara erişebilecekleri belirtildi. 2017 yılının sonbahar döneminde gerçekleştirilen bu sınavda başarılı olanlar uzmanlık elde etme hakkını kazanacaklar.

ÖSYM sonuç sayfasına giren adaylar burada TC kimlik numaraları ile sonuçları öğrenme imkanını elde edebilecekler. Böylelikle hangi doktorun nerede görevlendirildiği de açıklığa kavuşmuş olacak. Merak ve heyecanla bekleyen adaylar ise sonuçların açıklanması ile birlikte sisteme yüklenmeye başladılar bile.

16.55’te Erişime Açıldı

Sonuçlar 16 Ocak saat 16.55 itibariyle adaylara açıldı. Böylelikle adaylar TC kimlik numarası ve şifreleri ile sisteme giriş yapıp sonuçlarını öğrenebilecekler. Bilindiği üzere tıp fakültelerinden mezun olan doktorlar TUS sınavını kazanırlarsa bu durumda uzman olarak atanıyorlar ancak kazanamazlar ise bu durumda acilde veya çeşitli yerlerde görevlendirilebiliyorlar. Dolayısıyla herhangi bir iş sıkıntısı çekmiyorlar.

Ayrıca doktorların devlete karşı mecburi hizmet görevlerinin de olduğunu belirtmek gerekir. Bu kapsamda her doktor mesleğinin bir bölümünde devlete hizmet vermek mecburiyetindedir. Bu hizmet dönemini bitirdikten sonra ise istediği özel bir hastanede çalışma imkanına da sahiptirler. Son derece zorlu bir sınav olan TUS yerleştirme sonuçları açıklanmasıyla birlikte kimilerini sevindirdi kimilerini ise üzdü.

Bundan sonra bahar döneminde yapılacak olan TUS ile yeni atamaların ve dolayısıyla da yeni hayallerin peşinden koşulacak.

Yorumlar (0)