Tüm Memurlar 3600 Ek Gösterge Verilmesini İstiyor

Memurlar tarafından ayrım yapılmadan herkese 3600 ek gösterge verilmesi, sözleşmeli ve hizmetlilerin ise kadroya alınması talep ediliyor.

MEMURLAR 23.03.2019, 09:00
Tüm Memurlar 3600 Ek Gösterge Verilmesini İstiyor

Kamu Personeli Danışma Kurulu Yapılacak
31 Mart yerel seçimlerinden sonra 2019 yılının ilk Kamu Personeli Danışma Kurulu’na (KDPK) yapılacak. Toplantıya 400 bin memuru temsil etmek için Türkiye Kamu-Sen Başkanı Önder Kahveci katılacak. Memurların bu toplantıdan pek çok beklentileri var. Kahveci de toplantıda bu beklentileri dile getirecek. Beklentilerden birisi emeklilere verilen bayram ikramiyesinin çalışmakta olan memurlara da verilmesidir. Ekonomik koşullardan ötürü alım gücü azalmış olan memur, bayram ikramiyesi ile bir nebze olsun rahatlamayı bekliyor.

Diğer bir öncelikli konu ise 3600 ek göstergenin tüm memurlara verilmesidir. Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde vaat edilen 3600 ek gösterge sadece belirli meslek grupları için öngörülmüştü. Öğretmenler, hemşireler, polisler ve diyanet çalışanları için öngörülen ek göstergeyi tüm memurlar istiyor. Yardımcı hizmetler sınıfı da kendilerinin bu listeye eklenmesi istiyor. Eğer bu mümkün değilse dahi herkesin ek göstergesinin 800 puan artırılması isteniyor. Ek göstergede beklenen gelişme yaşanırsa pek çok kişiye erken emeklilik yolu açılacaktır. Böylece gençler için de yeni istihdam alanı açılacaktır. 

Diğer Beklentiler
Kamuda aynı işi yapan ancak farklı statüde olan kişiler kadroya geçirilmeli ve tek bir statü olmalıdır. Memurlara yüzde 15 vergi sabitlenmelidir. Üniversite ve daha üst eğitimlere sahip olan hizmetliler kadroya alınmalıdır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)