TSK’daki Sivil Memurlar İçin Düzenleme Yapılmalı

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde sivil memur olarak görev yapan personellerin özlük haklarında yaşanan sıkıntıların biran evvel giderilmesi talep edilmektedir.

MEMURLAR 20.04.2018, 07:06
TSK’daki Sivil Memurlar İçin Düzenleme Yapılmalı

TSK Personeli Sayılmıyorlar!
TSK bünyesindeki sivil memurların TSK mensupları ile aynı ortam içerisinde çalışması ve mesai saatlerinin sıkı bir disipline sahip olması bu memurların özlük haklarında iyileştirme yapılmasını gerekli kılmaktadır. Öyle ki diğer memurlar ile kıyaslandığında çalışma saatlerinde ciddi bir katılık olduğu ve hafta sonu dahi ek ücret ödenmeden mesai yapıldığı ifade edilmektedir. Mesai saatleri içerisinde telefon kullanmanın yasak olması gibi daha birçok katı kural bulunmaktadır. 

İşte tüm bunlara rağmen TSK mensuplarının özlük haklarında iyileştirme yapılması durumunda sivil memurlar bundan istifade edememektedirler. Bu da ciddi anlamda bir mağduriyet oluşturmaktadır. İşte bu sebeple TSK’daki sivil memurlar yeni bir düzenleme yapılmasını talep ediyorlar. 

Bu personellerin TSK personel kartını taşımalarına rağmen özlük haklarında dışlanmaları da personeller arası eşitsizliğe neden olmaktadır. Bu da hakkaniyeti ortadan kaldırmaktadır. En azından diğer memurlar ile aralarına fark konması gerekmektedir. Böylelikle TSK bünyesinde çalışıyor olmanın zorlukları bir nebze de olsun giderilebilmelidir. 

İşte bu konu ile ilgili yetkililerin ve siyasilerin bir çalışma yapması talep edilmektedir. Umarız ki bu sivil memurlar özlük haklarında iyileştirme elde edebilirler. Bu düzenlemelerden merkez ve taşra teşkilatlarının da yararlanması icap etmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)