Torpilden Bıkan Vekil Kura Yöntemini Seçti

İşçi alımlarına mülakat gelmesi ile torpil ve adam kayırmalar daha da arttı. Bu nedenle çare kura yönteminde bulundu.

MEMURLAR 04.08.2018, 22:02
Torpilden Bıkan Vekil Kura Yöntemini Seçti

Geçici İşçi Alımı İçin Kura

İşçi alımlarında uygulanan mülakatlardan ötürü torpil, adam kayırma dedikodu ve şikayetleri önü alınamaz bir hal aldı. Bu yüzden Siirt Milletvekili Osman Ören yaptığı açıklama ile TYP kapsamında alınacak 1500 geçici işçinin kura yöntemiyle belirleneceğini duyurdu.

Osman Ören yaptığı açıklama ile 2011-2015 yılları arasında Siirt’in gelişmesi ve sorunlarının çözümü için çalıştığını aktardı. 2018 yılı genel seçimlerinde yeniden milletvekili seçilerek Siirt halkına hizmet etme ayrıcalığını yakaladığını söyledi. Önümüzdeki süreçte çözüm odaklı çalışmasına devam edeceğini duyurdu.

Torpil İddialarının Önü Kesildi

Ören açıklamasında Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığının kamu kurum ve kuruluşlarında çalıştırmak üzere toplum yararına program kapsamında geçici işçi alınacağını hatırlattı. Şimdiye kadar merkez ve ilçelerde bu kapsamda 1600 kişinin çalışmaya başladığını belirtti.

Şimdi ise 1500 kişinin daha alınacağını ve İŞKUR üzerinden başvuru yapılacağını açıkladı. Ancak bu alımların yapılması konusundaki torpil dedikodu ve şikayetlerinin çalışmalarına engel olduğunu aktardı. Bu sebeple Çalışma ve İş Kurumu Genel Müdürlüğü ile birlikte karar vererek 6 ay süre ile çalışacak olan işçilerin alımı için Noter kurası çekilmesine karar verildiğini duyurdu. Ören bu açıklama ile torpil beklentileri ve iddialarının da önünü kesmiş oldu.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)