TİKA’dan Personel Alımı Yapacağını Açıkladı

Türk İş Birliği Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) farklı bölümlerden mezun kişilere yönelik olarak personel alımı yapacağını duyurdu.

MEMURLAR 14.01.2018, 22:18
TİKA’dan Personel Alımı Yapacağını Açıkladı

Farklı alanlarda toplam 11 personel alımı yapacak ola TİKA hangi bölüm mezunlarından ne kadar kişi alacağını da açıkladı. 

Kadro Ayrıntıları

11 kişilik kadronun 6 tanesi İİBF mezunu kimselere tahsis edilirken, hukuk fakültesinden 1, inşaat mühendisi mezunlarından 2, mimarlık bölümünden 1 ve iletişim fakültesi mezunlarından 1 kişi alınacak.

Başvuru Şartları

TİKA personel alımı için KPSS ve yabancı dil şartı arıyor. 2017 yılı içerisinde girilmiş olan KPSS sınavından her bir kadronun kendi alanına göre ilgili puan türünden en az 75 puan alınması gerekiyor. Bunun haricinden 2016 veya 2017 yılları içerisinde yapılan YDS sınavlarında en az B seviyesinde yani en az 80 puan ve üzeri almak da şartlar arasında yer alıyor. YDS puanı sadece İngilizce bölümünden değil bunun yanı sıra Rusça, Fransızca, Arapça ve İspanyolca dillerinden alınan puanlar da geçerli sayılacak.

Başvuru ise TİKA’nın Ankara’daki adresine posta veya şahsen yapılacak. Başvuru için istenilen belgelerin eksiksiz olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra başvuru yapmadan evvel TİKA’nın internet adresinde yer alan başvuru formunun da doldurulması gereklidir. Tüm bu şartları sağlayan adaylar daha sonra sınav ve güvenlik soruşturması aşamalarından geçtikten sonra memur olmaya hak kazanmış olacaklar.

Yorumlar (0)