TEİAŞ Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

TEİAŞ farklı illerde olmak üzere toplam 20 sözleşmeli avukat alımı yapacak.

MEMURLAR 22.01.2018, 23:20 23.01.2018, 16:36
TEİAŞ Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Bu alım için 2016 yılı KPSS P3 puanı en az 70 olmak şartı getirilirken YDS sınavından da en az 80 ve üzeri puan alınması şartı getirildi. Bu kapsamda başvuracak adayların kamu haklarından mahrum bulunmaması ve 2 sene boyunca da fiilen avukatlık yapmış olmaları gerekmektedir. İstenen yabancı dil puanının merkez teşkilatına alınacak 3 personel için talep edildiğini de bu arada belirtmek gerekir.

Hukuk fakültesi ya da denkliği kabul edilen yurtdışında okunmuş bölümlerden birinden mezun olmak da aranan şartlar arasındadır.

Başvuru Tarihleri ve Yöntemi

Başvurular 29 Ocak tarihinde başlayacak olup 9 şubat tarihinde son bulacak. Başvuru yapacak olan adayların TEİAŞ’ın internet sitesinden form doldurup bu formu posta ile göndermeleri ya da şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Bunun için TEİAŞ’ın Ankara’da yer alan insan kaynakları dairesine başvuruların yapılacağını da ifade etmek isteriz.

TEİAŞ Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilecek olan b avukatlar ülkemizin çeşitli illerinde görevlendirilecekler. Bu iller arasında İstanbul, Ankara, Kayseri, Gaziantep, Konya, Elazığ, Kütahya, Adapazarı, Trabzon, Erzurum, Van, Kastamonu, Antalya ve Denizli gibi illerimiz yer almaktadır.

Başvuru yapacak adayların hali hazırda avukatlık ruhsatına da sahipo olmaları gerekmektedir. Ayrıca tecrübe için aranan 2 yıl şartına da staj süresinin dahil olmadığını belirtmek gerekir.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@