TCDD İndirimli Bilet Hakkı Polislere de Tanınsın

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları, asker ve öğretmenlere yılın her günü indirimli geçiş hakkı tanırken polislere tanımamaktadır.

MEMURLAR 19.06.2019, 22:46
TCDD İndirimli Bilet Hakkı Polislere de Tanınsın

Yılın Her Günü İndirimli Olsun 
2015 yılında başlatılan uygulama ile asker ve polislere belirli günlerde %50 indirimli bilet hakkı tanınmaktadır. Ancak sonrasında asker ve öğretmenlere yılın her günü indirimli bilet hakkı tanınmıştır. Buna karşılık polislere bu hak tanınmadı. Yurdun güvenliğini sağlamada önemli bir görev icra eden polislerin de bu haktan yararlanabilmeleri talep ediliyor. Bu konuda TCDD’nin yeni bir karar alarak polisleri de indirimli bilet uygulamasına dahil etmesi gereklidir. 

Biletlerin indirimli olarak satılabilmesi için TCDD’nin bu yönde bir karar alması gerekmektedir. Talepler TCDD’ye iletildikçe bu konuda bir görüşme yapılacak ve sonuçları da kamuoyuyla paylaşılacaktır. Aradaki adaletsizliğin giderilmesi amacıyla polislere de böylesi bir ayrıcalık verilmesi son derece olumlu bir adım olacaktır. Ayrıca polislerin tren kullanımı da bu sayede daha çok artacaktır. Dolaylı olarak ekonomiye de olumlu bir etkisinin olacağını ifade edebiliriz. 

TCDD tarafından olumlu ya da olumsuz bir karar alınması durumunda sitemizden anlık olarak öğrenebilirsiniz. Gelişmeleri sizlere aktaracak ve bu talebin takipçisi olmaya devam edeceğiz. Ülkemizin en ücra köşelerine kadar hizmet götüren emniyet teşkilatımızın mensupları da bu haberlerle sevinecektir. Sitemizi takipte kalarak gelişmeleri en doğru şekilde öğrenebilirsiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)