Taşeronlar Kadro Başvurusunu Nasıl Yapacak

Taşeronlara ilişkin yönetmelikte başvuruda istenen belgeler ve başvuru süreci açıklanmıştır. 2 Ocak -11 Ocak arasında yapılacak olan başvurularda bu süreç izlenecektir.

MEMURLAR 02.01.2018, 20:10
Taşeronlar Kadro Başvurusunu Nasıl Yapacak

Başvuru Nasıl Yapılır?

Taşerona geçmek isteyen işçi, başvuru formunu doldurarak 11 Ocak 2018 günü mesai saati bitene kadar işçinin personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alım sözleşmesini yapan birime başvuru yapmalıdır. Başvuru bizzat işçi tarafından yapılır. Başvuru süresinde yapılmazsa dikkate alınmayacaktır. 

Ayrıca başvuru sahipleri SGK’dan emeklilik, yaşlılık ya da malullük aylığı almadıklarına dair beyanda bulunurlar. Buna ilişkin belgeyi ise ilerleyen aşamalarda kadroya geçmeden önce ibraz ederler. Sigorta başlangıç tarihinizi www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden alacağınız hizmet dökümü ile görebilirsiniz. 

Başvuru yapan kişiler hakkında 12/1/2018 tarihinde Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe giren Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Yönetmeliği’ne uygun şekilde arşiv araştırması yapılır. Bakanlıklar ve Ankara’daki merkez teşkilatları için Emniyet Genel Müdürlüğü’nden, diğer idareler için de il valiliklerinden istenir. 

Güvenlik soruşturmasında başvuru yapan kişinin ikamet adresi esas alınır. Bu araştırmalar sonucu elde edilen veriler tespit komisyonu tarafından değerlendirilir. 

Kimler Kadroya Alınır?
Yapılan başvurular sonucu, şartları sağlayan kişiler güvenlik soruşturmasından geçirilir. Güvenlik soruşturması sonucu elenen kişiler haklarını kaybederken, diğer kişiler yazılı sınava tabi tutulur. Yazılı sınavda başarılı olan kişiler kadroya alınırlar. Tüm bu süreçlerin Nisan ayına kadar tamamlanması hedefleniyor. 2018 Nisan itibariyle kadroya geçmeye hak kazanan işçiler, kadroya alınacaktır.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@