Taşerona Kadro Sınavında Ne Çıkacak

Taşeronlara kadro düzenlemesi geldiğinden beri herkes sınavda ne sorulacağını merak ediyor. Bugün itibariyle kadroya geçmek isteyen taşeronlar ilgili idareye başvurularını yapacaklar.

MEMURLAR 02.01.2018, 20:11
Taşerona Kadro Sınavında Ne Çıkacak

11 Ocak mesai bitimine kadar başvurular alınacak. Daha sonraki süreçte ise çalışanlar sınava tabi tutulacak. Herkes bu sınavın içeriğini merak ediyor. 

Süreç Nasıl İşleyecek?

4 Aralık 2017 tarihi itibariyle taşeron olarak çalışanlar kadroya geçebilecek. Taşeron işçileri yakından ilgilendiren süreç adım adım şöyle:
2 Ocak- 11 Ocak: Kadroya geçme şatlarını sağlayan işçilerin idareye başvuru süreci
12 Ocak-20 Şubat: Tespit komisyonu incelemesi ve hak sahiplerinin ilanı
21-23 Şubat: İlana itirazlar
24 Şubat-2 Mart: İtirazların incelenmesi ve kesin listenin ilanı
3-22 Mart: Sınavın gerçekleştirilmesi
23-26 Mart: Sınav kuruluna itiraz
27-31 Mart: İtiraz incelemesi ve kesin listenin ilanı
2 Nisan 2018: Bu tarihe gelmeden işçiler topluca kadrolarına alınacak. 

Sınavda Ne Sorulacak?
Taşeronlara kadro sınav soruları sınav kurulu tarafından hazırlanacak. Sınavın değerlendirmesini ise tespit komisyonu yapacak. Komisyon 3 asil ve 2 yedek üyeden oluşacak. Üye tam sayısı ile toplanan komisyon, oyçokluğu ile karar alacak. 

Sınavların yeri, saati ve günü gibi hususlar ilgili idarenin web sayfasında ilan edilecek ve kişilere tebliğ edilmeyecektir. Sınav şekli için yönetmelikte alternatifler sunulmuş ve seçim hakkı idareye bırakılmıştır. Sınavda başarılı sayılmak için yüz puan üzerinden en az 50 puan almak gerekir.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@