Taşeron Sınavında Neler Sorulacak?

Taşeron başvuru sonuçlarının açıklanması ile birlikte artık adaylar gözlerini taşeron sınavı nasıl yapılacak sorusuna çevirdi. İşte önemli detaylar haberimizde sizleri bekliyor. Mesleki Bilgi...

Taşeron Sınavında Neler Sorulacak?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu birçok vesile ile taşeron sınavı hakkında bilgiler verdi. Her sorulduğunda işçilerin korkmamaları gerektiğini ifade eden Bakan Sarıeroğlu bunlara ek olarak sınavlarda mesleki bilgilerin ölçüleceğinin de sinyallerini verdi. 

SGK ve ÖSYM gibi sınav tarihlerini açıklayan bazı kurumlardan edinilen bilgilere göre sınavlar sözlü olarak yapılacak. Dolayısıyla meslek ile alakalı sorular personellere yöneltilecek. Bu sayede herhangi bir sorun yaşamadan sınavın geçilmesi mümkün olacak.

Sınav Tarihleri
Taşeron başvuru sonuçlarının yeni neticelenmesi sebebiyle henüz birçok kurumun sınav tarihlerini açıklamadığını da belirtmek gerekir. Ancak KHK ile yapılan düzenlemelere göre kadroya geçiş süreci en geç 2 Nisan tarihinde son bulacak. Bu süre tavsiye edici bir süre olmayıp zorunlu olarak belirlenmiştir. Bu sebeple de çok yakın bir süre içerisinde sınav tarihleri de açıklanacaktır. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki taşeron başvuru sonuçlarını geç açıklayan ya da kalabalık işçi sayısına sahip olan kurumların açıklamaları biraz daha geç olabilecektir.

Ancak her halükarda işçilerin endişeye kapılmamaları gerekmektedir. Taşeron sınavı kolay bir şekilde usulen yapılacak ve ardından güvenlik soruşturmasında herhangi bir sıkıntı yoksa bu durumda kadroya geçiş işlemi yapılacaktır.

YORUM EKLE