Taşeron Olarak Çalışan Milli Takım Sporcusunu Basından Fark Ettiler!

“Milli Takım'a paspas ile hazırlanıyor” haberi yapılarak gündeme taşınan milli sporcu, yetkililerin dikkatini çekerek utanç yaşamalarını sağladı.

MEMURLAR 11.01.2018, 22:02
Taşeron Olarak Çalışan Milli Takım Sporcusunu Basından Fark Ettiler!

Olimpiyat üçüncüsü, dünya ikincisi ve Avrupa şampiyonu olan işitme engelli milli güreşçi Seyfullah Karadeniz, Çankırı Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğü'nde yerleri paspaslarken çekilen fotoğrafı ile haber yapılarak milli sporcuların şimdiki haline dikkat çekilmişti. Bu konuya ilişkin Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş açıklama yaptı. 

İnceleme Başlatıldı

Aktaş, yaşanan olayı talihsiz bir olay olarak niteledi ve Gençlik ve Spor Bakanı Osman Bak’ın verdiği talimat üzerine olayı incelemek üzere müfettiş görevlendirildiğini ifade etti. 

Aktaş, engelli sporcuyu makamına çağırarak olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Ülke olarak hata yaptıklarını, özellikle de kendi çalıştığı Çankırı ilinde böyle bir olayın yaşanmasından basından haberdar olduğunu ifade etti.  

Milli sporcunun çalıştığı olumsuz koşullardan haberdar olmadığını ve basından öğrendiğini dile getiren Aktaş, bilseydik farklı şekilde yaklaşırdık diye kendisini savundu. Konuya ilişkin olarak Bakanlık tarafından inceleme başlatıldığını ifade eden Aktaş, ihmal ya da kusur varsa gereken yapılır dedi. Önlem alarak milli sporcunun çalıştığı birimden alınarak başka bir yerde görevlendirildiğini de aktardı. 

Vali Aktaş, yaşanan bu olay nedeniyle Çankırı’da olumsuz intiba oluşmasından duydukları tedirginlikten de bahsetti. Milli sporcunun abisinin de güreşçi olduğunu ve güreş antrenörü olarak çalıştığını ifade etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@