Taşeron Maaş Zammı Belli Oldu

Ülkemizde yüz binlerce taşeron çalışanın kadroya geçirilmesinden ardından merakla beklenen maaş zammı belli oldu.

MEMURLAR 21.04.2018, 22:40
Taşeron Maaş Zammı Belli Oldu

Yaklaşık 2 yıllık sürecin ardında ve geçirilen onca zorlu süreç sonunda ülkemizde birçok taşeron kadroya geçmiş durumdadır. Kadroya geçirilen çalışanlar ise pür dikkat mali ve özlük haklarında ne gibi değişiklikler olacağı yönündeki düşünceleri en son hükümet tarafından yapılan açıklama ile açıklığa kavuşmuş durumda olmaktadır.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı genel idarelerde sürekli işçi kadrosuna geçirilen taşeron personellerin ücretleri, mali ve sosyal haklarının neleri kapsayacağına ilişkin olarak Toplu İş Sözleşmesi hükümlerini yaptığı yazılı açıklama ile kamuoyuna duyurmuş oldu.

Yapılan açılmaya göre 1 Ocak ile 30 Haziran 2018 arasında işçilerin 01.01.2018 tarihinde almakta oldukları günlük net ücretlerine aynı tarihten itibaren yüzde 4 oranında zam yapıldı bu zammı alanlar ise tekrardan aynı zamanda yararlanamayacağı açıklanmıştır. Temmuz ve Aralık döneminde ise işçilere günlük yüzde 4 oranında zam yapılacağı belirtilmiştir. 2019 ve 2020 için de iki dönemde de toplam yüzde 8 net zaman yapılacağı ilan edilmiştir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)