Tarım Bakanından Personel Alımı Açıklaması

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olan Ahmet Eşref Fakıbaba 2018 yılı personel alımı için yakın zamanda gerekli müjdeyi vereceğini açıkladı.

MEMURLAR 12.01.2018, 19:36
Tarım Bakanından Personel Alımı Açıklaması

Bu kapsamda kendisinin elinde bir liste olduğunu belirten Fakıbaba son kararı hükümetin vereceğini ifade etti. Umarım ki müjdeli haberleri veririz diyen Fakıbaba gıda ve tarım sektörünün önümüzdeki yılların en önemli meslekleri arasında yer alacağını da belirtti.

İhtiyaç Duyulan Personeller

Konuşması sırasında ülkemizin et problemine de değinen Fakıbaba bu kapsamda en önemli meslek dalları arasında veterinerliği saydı. Aile hekimliği gibi her bir buzağının bir veterinere zimmetleneceğini ifade eden Fakıbaba bu sayede buzağı ölümlerinin azaltılacağını belirtti.

Veterinerliğin yanı sıra gıda mühendisliği, ziraat mühendisliği, su ürünleri ve gıda teknisyenliği mesleklerinin son derece önemli olduğu bizzat Bakan tarafından açıklandı. Bu mesleklerin ilerleyen yıllar içerisinde önünün açık olduğunu da ifade eden Bakan Fakıbaba, bu meslekleri yapan kimselere çok ihtiyaçlarının olacağını da belirtti. 

Ayrıca bu sene Bakanlığın dışarıdan alacağı hizmetlerde de bu meslek gruplarından faydalanılacağı ilk ağızdan ifade edilmiş oldu. Netice itibariyle her ne kadar Bakan Fakıbaba’nın elinde alınacak personel sayısına ilişkin bir sayı olsa da son söz bakanlar kuruluna ait olacak. Dolayısıyla hali hazırda bir say vermek mümkün olmayacaktır. Ancak Bakanın ifadelerine bakacak olursak ciddi manada personel alımı hedeflediğini ifade edebiliriz.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@