Takipsizlik Alan İnfaz Koruma Memuru Görevine İade Edildi

OHAL Komisyonu, infaz koruma memuru olarak çalışırken 689 sayılı KHK ile ihraç edilen personel hakkında kabul kararı verdi.

MEMURLAR 14.10.2018, 19:29
Takipsizlik Alan İnfaz Koruma Memuru Görevine İade Edildi

Bilgi Belge Bulunamamıştır

OHAL Komisyonu kamu görevinden çıkarılan kişilerin başvurularını incelemeye devam ediyor. Bu sıralar takipsizlik ve beraat alan kimselerin kararlarının daha önce çıktıkları anlaşılmaktadır. Son olarak bir infaz memuruna komisyondan kabul kararı ulaşmıştır. 

689 sayılı KHK ile ihraç edilen infaz koruma memuru, göreve iade için OHAL Komisyonu’na başvurdu. Komisyon kişinin takipsizlik kararı aldığını ve başkaca herhangi bir kriterinin bulunmadığını belirtti. Kurumu tarafından da herhangi bir olumsuz kanaat bulunmaması sebebiyle kişinin göreve iadesi gerçekleştirildi. Kararın kendisine tebliğinden itibaren belirli bir süre içerisinde göreve başlaması gereken memurun geçmişe dönük mali hakları da eksiksiz bir şekilde ödenecektir. 

Takipsizlik Alıp Reddedilenler 

Kişilerin haklarında yürütülen soruşturmalar neticesinde takipsizlik veya beraat kararları verilmesine rağmen OHAL Komisyonu bu kişilere ret kararı verebilmektedir. Her ne kadar idare hukuku ile ceza hukuku birbirinden farklı olsa da suçlamalar terör örgütü ile ilgili olduğu için her iki alanı da ilgilendirmektedir. 

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)