Taciz İddiası İle Müdür, Amir ve Daire Başkanı Açığa Alındı

Ankara Büyükşehir İtfaiye Dairesinde yaşanan taciz skandalı nedeniyle başlayan soruşturma kapsamında açığa almalar yaşandı.

MEMURLAR 01.08.2018, 18:29
Taciz İddiası İle Müdür, Amir ve Daire Başkanı Açığa Alındı

Staja Gelen Kızları Taciz İddiası

Ankara Büyükşehir İtfaiye Dairesi'nde staj yapmak üzere gelen meslek liseli kız öğrencilerin cinsel istismara uğradığı iddiası üzerine Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından soruşturma başlatıldı. Suçlamaların odağı olan daire başkanı C.S, istasyon müdürü N.K. ve merkezde görevli amir H.Y. açığa alındı. Şüpheliler soruşturmanın selameti için 23 Temmuz tarihinden beri açıkta.

Soruşturma kapsamında tacize uğradığını iddia eden kız öğrenciler ve öğretmenlerinin ifadesine başvuruldu. Açığa alınan şüphelilerden ise henüz savunma alınmadı. Soruşturma dosyasında Daire Başkanı C.S. ile amir H. Y.'nin stajyer kız öğrenciler ile olan mesajları da yer aldı. Mesajlarda cinsel içerikli paylaşımlar olduğu iddia ediliyor.

Dosyada H. Y.'nin bir kız öğrenciye cinsel istismarda bulunmasına öğretmenin şahit olduğu iddiası da yer alıyor. Öğretmenin bu olayı okulun rehber öğretmeni ile paylaşarak olayla ilgili tutanak tutulduğu belirtildi.

İşte O Suçlamalar

Soruşturma dosyasında şu suçlamalar yer aldı:

Şehir dışındaki meslek içi eğitimlere İş-Kur’dan gelen kadın personellerin götürülmesi ve eğitimden sonra tatil yapılması,

Yaşları 18’den küçük meslek lisesi stajyer kız öğrenciler ile staj dışı yemeğe çıkma ve eğlence mekanlarına gitme, tatile gitme,

Stajyer kız öğrencilerden birine cinsel istimrarda bulunma, diğerlerine dokunma ve sözlü taciz….

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)